15.12.2019 08:40 0 Kwt/UM Gdynia

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą czuć się bezpieczniej

Fot. ZKM Gdynia

Aż 230 pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej oraz 12 pracowników Zarządu Komunikacji Miejskiej przechodzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi defibrylatora AED. Pasażerowie korzystający z usług gdyńskiej komunikacji miejskiej mogą czuć się zatem bezpieczniej.

W trakcie zajęć omawiane są zagadnienia teoretyczne i praktyczne, takie jak: ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych, prawidłowe wzywanie pomocy, pierwsza pomoc w nagłych przypadkach, użycie defibrylatora AED w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki szkoleniom, pracownicy PKA i ZKM Gdynia będą w stanie lepiej reagować w trudnych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

  • Dla pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej komfort podróży jest niezwykle ważny, a komfort oznacza poczucie bezpieczeństwa. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy zorganizowane przez Gdyńskie Centrum Zdrowia mają za zadanie pomóc pracownikom ugruntować wiedzę z tej dziedziny, co przełoży się na ich pewność działania w sytuacjach kryzysowych. To inwestycja w pracowników, która zaowocuje jeszcze większym bezpieczeństwem pasażerów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W trakcie wykonywania praktycznych ćwiczeń uczestnicy mają szansę zmierzyć się z sytuacjami, które mogą wydarzyć się w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Przedstawiane i omawiane są najczęstsze zdarzenia spotykające pasażerów gdyńskiej komunikacji miejskiej. Kierowcy autobusów mają także możliwość praktycznych ćwiczeń w małych grupach na sobie nawzajem, a także na profesjonalnych fantomach szkoleniowych. Uczestnicy omawiają również poszczególne sytuacje, które wydarzyły się w trakcie ich pracy zawodowej, i dostają niezbędne instrukcje i wskazówki jak prawidłowo reagować na wypadek podobnych zdarzeń. Spotkania są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem ze strony naszych pracowników – mówi Aneta Fichtel z Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.

Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach, trwają ponad trzy godziny. W trakcie ćwiczeń wykorzystany jest profesjonalny sprzęt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24