10.12.2019 08:09 4 rp/TTM

Lodowisko w Wejherowie: Coroczny hit znowu dostępny

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Patrząc na drogi – na zimę będziemy musieli jeszcze poczekać. Najmłodsi jednak nie muszą wyglądać śniegu za oknami, lecz mogą już rozpocząć zimową aktywność. Jedną z nich jest coroczne lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 8.

Jedno lodowisko – w sercu miasta – już jest na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wejherowie. W świątecznym klimacie będzie można jednak poszaleć tylko trzy tygodnie. Dla fanów tego zimowego sportu jest jednak rozwiązanie. Nowo otwarte lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 8, przy ul. Nanickiej w Wejherowie, czynne w ubiegłym roku do początku marca.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Myślę, że ta inwestycja, dzięki której powstało zadaszone lodowisko, jest bardzo trafiona – mówił podczas otwarcia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Teraz, nawet w momencie, gdy mamy pogodę jesienną, kiedy pada deszcz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się dobrze bawić.

Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło tłumów chętnych, żeby skorzystać z dostatnich temperatur i odrobiny wolnego czasu.

Największa zabawa jest w większej grupie, możemy wspólnie spędzić aktywnie czas – mówił nam Tomasz Potrykus.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Przypomnijmy, że w dni powszednie, w godzinach 9:00–15:00, z lodowiska mogą korzystać uczniowie wejherowskich szkół, natomiast od godziny 15:50 będzie ono czynne dla wszystkich chętnych, zaraz po technicznej przerwie.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Lodowisko będzie czynne do końca ferii. Jeżeli pogoda pozwoli, to są plany, aby było dostępne jeszcze dłużej. Cena biletu normalnego to 7 złotych, a ulgowego – 3 złote. Na miejscu można skorzystać z szatni czy naostrzyć i wypożyczyć łyżwy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24