05.12.2019 11:12 0 Gol

Drużyna z Pomorza nadal z szansą na triumf w Pucharze Polski

Lechia Gdańsk, jako już ostatni zespół z Pomorza, wciąż ma szansę na zwycięstwo w Pucharze Polski. W 1/8 finału biało-zieloni pokonali Zagłębie Lubin 3:2.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że obrońcy Pucharu Polski będą dalej grać w trwającej edycji. Lechia Gdańsk po 45 minutach przegrywała u siebie z Zagłębiem 0:2 po golach Sasy Ziveca oraz Damjana Bohara.

Po zmianie stron Lechia się ożywiła i już po 55 minutach spotkania był remis 2:2. Najpierw w 54. minucie kontaktową bramkę zdobył Tomasz Makowski.

Niby są to takie same mecze, ale brakuje mi bramki w PKO Ekstraklasie. Wreszcie strzeliłem gola w Gdańsku. Dostałem wycofaną piłkę od Lukasa i z pierwszej piłki uderzyłem po długim rogu po ziemi. Wiedzieliśmy, że jak strzelimy pierwszą bramkę, to będziemy się napędzać, żeby strzelić drugą, i potem trzecią, i szliśmy tak do samego końca – mówił po meczu pomocnik biało-zielonych.

Po jego trafieniu chwilę później wyrównał Lukas Haraslin. Zwycięstwo w 63. minucie zapewnił Flavio Paixao, który wykorzystał rzut karny.

Zawodnicy pokazali charakter i potrafili odpowiedzieć. Można stracić bramki, ważne jak się zareaguje. Ich największa zasługa jest taka, że potrafili wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać charakter. Byliśmy świadkami ciekawego widowiska, dawno tutaj nie było meczu pucharowego, a ten zapisze się w historii. Dla nas najważniejszy jest awans. Będziemy czekać na kolejnego przeciwnika i z tego się ogromnie cieszę. Wnikliwie analizujemy i z tego meczu jest też dużo materiału do przejrzenia. Zależy nam na tym, by grać tak jak w drugiej połowie – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

W pozostałych meczach 1/8 finału Pucharu Polski Legia II przegrała z Piastem 0:2, Górnik Łęczna uległ Legii Warszawa 0:2, Stal Stalowa Wola musiała uznać wyższość Lecha Poznań 0:2, a GKS Tychy pokonało ŁKS Łódź 2:0. Spotkania Błękitnych Stargard ze Stal Mielec, Miedzi z Stomilem oraz Cracovii z Rakowem odbędą się w czwartek (5 grudnia).