04.12.2019 10:45 3 rp/pckziu-puck.pl

Zostań dawcą szpiku i przyjdź do PCKZiU

Źrodło: Pckziu-puck.pl

Szkolne Koło Wolontariatu w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku zaprasza rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. W czwartek (5 grudnia) będzie można dowiedzieć się więcej o dawcach, porozmawiać z wolontariuszami, a może nawet uratować czyjeś życie. „Odważ się pomagać! Masz to we krwi” – podkreślają organizatorzy akcji.

Akcja pod hasłem „#komórkomania” już w zeszłym roku dotarła do puckiej placówki, w tym roku wolontariusze również nie zamierzają rezygnować z niesienia pomocy i włączają się do niej ponownie.

Rok temu udało nam się zarejestrować 33 osoby. Czy w tym roku uda się zwiększyć wynik? – pytają wolontariusze z PCKZiU. – Tak się może stać tylko z Waszą pomocą. Prosimy, abyście zapraszali swoich znajomych, przyjaciół oraz bliskich.

Zdecydowane osoby, ale i te, które potrzebują wyjaśnień czy odpowiedzi na pytania, zapraszamy w czwartek (5 grudnia) do świetlicy szkolnej w budynku A Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku (ul. Kolejowa 7), w godzinach od 9:00 do 15:00.

Pobranie materiału genetycznego nie jest bolesne ani inwazyjne. Odbywa się poprzez dokonanie wymazu z wewnętrznej strony policzka – dodają organizatorzy.

O czym należy pamiętać? O tym, że przeszkodą w rejestracji może być przeziębienie, miesiączka, tatuaż, piercing czy ciąża, a w dniu akcji można również wesprzeć finansowo działania Fundacji DKMS, ponieważ równolegle prowadzona będzie zbiórka, która zostanie przeznaczona na działania rejestracyjne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24