04.12.2019 09:40 0 Gol

W pobliżu „Muzy” zmierzą się z dychą

Źrodło: Pixabay.com

Przepadacie za bieganiem na łonie natury lub w rytmie natury? A może do tej pory nie mieliście okazji zejść z asfaltu, a las kojarzy Wam się wyłącznie z grzybobraniem? GKS Kaszubi Luzino przygotował dla Was nowy cykl biegów na terenie powiatu wejherowskiego i jednocześnie RDLP w Gdańsku, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie: „BiegamBoLubię Lasy – Kaszuby”. W tym roku przed nami ostatnie zawody z cyklu. Trwają zapisy do zimowej edycji.

Wejherowskiego Towarzystwo Cyklistów, Nadleśnictwo Wejherowo przy współudziale gminy Wejherowo, wsparciu Fundacji Lotos oraz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie organizuje imprezę sportową „Biegam Bo Lubię LASY Kaszuby– ZIMA”. Zawody odbędą się w sobotę (28 grudnia)

Dystans biegu dla wszystkich uczestników wynosi 10 km. Trasa biegu prowadzi w 100 proc. po drogach leśnych (gruntowych) Nadleśnictwa Wejherowo w Puszczy Darżlubskiej wokół Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „MUZA” - ok. 8 km od centrum miasta Wejherowo – informują organizatorzy.

Dodajmy, że udział w imprezie jest płatny. Do 20 grudnia opłata wynosi 35 zł, później wzrośnie do 60 zł. Zapisywać się można za pośrednictwem poniższego linku:

https://dostartu.pl/muza-biegam-bo-lubie-lasy-zima-v3133.pl.html

Za zgłoszenie do biegu BBLL „Kaszuby” ZIMA uważa się oprócz elektronicznej rejestracji na liście startowej biegu – dostarczenie wypełnionego i podpisanego własnoręcznie przez uczestnika formularza zgłoszeniowego (otrzymanego w Biurze Zawodów w dniu Biegu) i wpłacenie opłaty startowej do 20.12 poprzez stronę domtel.pl – dotpay. Od dnia 21.12. opłatę startową będzie można uiścić wyłącznie w biurze zawodów w dniu biegu – tłumaczą organizatorzy.

Limit czasowy biegu wynosi 100 minut.

Tak więc w imprezie mogą uczestniczyć sprawni chodziarze nordic walking, pod warunkiem utrzymania średniej prędkości około 6 km/h. Impreza będzie doskonałą okazją do zrzucenia "świątecznych" kilogramów tuż przed Nowym Rokiem – zachęcają organizatorzy.

Program zawodów

– 8:00–10:30 - weryfikacja zawodników, zapisy do biegu.

– 10:45–10:55 - rozgrzewka

– 11:00 – start biegu

– ok. 11:30 - pierwszy zawodnik na mecie

– 12:40 – zamknięcie klasyfikacji zawodników

– 13:00 – ceremonia zakończenia, wręczenie pucharów i rozdanie upominków


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24