03.12.2019 09:20 10 rp/TTM

Puccy policjanci zyskali sześć nowych radiowozów

Fot. Marek Trybański/TTM

Kolejne radiowozy zasiliły w poniedziałek (2 grudnia) flotę powiatu puckiego. Nowoczesne pojazdy mają poprawić komfort pracy funkcjonariuszy. Od teraz nowe Hyundaie i30 będą widziane w asyście policjantów na naszych drogach.

Hyundai staje się flagowym radiowozem polskiej policji. Przetarg organizowany przez Komendę Stołeczną Policji wygrał katowicki diler, który zaoferował samochody koreańskiej marki.

Pod maską nowych policyjnych pojazdów pracuje doładowany, benzynowy silnik 1,4 o mocy 140 KM sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Tak skonfigurowany samochód rozpędza się od 0–100 km/h w czasie około 9 sekund i osiąga maksymalnie 208 km/h. Średnie obiecywane przez producenta spalanie wynosi 5,7 l/100 km

Nowe radiowozy to zdecydowanie poprawa naszego komfortu – komentuje insp. Rafał Kwapisiewicz, komendant Powiatowy Policji w Pucku.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Policyjne radiowozy kosztowały prawie 500 tysięcy złotych, z czego połowę kosztów pokryły lokalne samorządy. Samochody trafiły do komisariatów w gminie Krokowa, Kosakowie, Juracie, Pucku i Władysławowie. Łącznie na drogach pojawi się pięć oznakowanych pojazdów i jeden nieoznakowany.

To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa. – Mamy jednak nadzieję, że nie będą zbyt często używane, że nie będzie takiej potrzeby.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Na tę chwilę Komenda Powiatowa Policji w Pucku dysponuje 24 oznakowanymi samochodami, 10 nieoznakowanymi pojazdami, czterema motocyklami i czterema quadami. Nowe radiowozy rozpoczęły już swoją służbę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24