02.12.2019 15:30 0 rp/rumia.eu

Na Świąteczny Jarmark w Rumi zawita ‘Kevin sam w domu’

Fot. UM Rumia

Czas zacząć przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Grudzień już za pasem, czuć już zapach pierników, a za oknem pojawił się nawet pierwszy śnieg. Na Świąteczny Jarmark w Rumi, co prawda, trochę jeszcze poczekamy, ale patrząc na atrakcje, będzie warto.

Wydarzenie, które przez ostatnie trzy zimy gościło na placu przy skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, tym razem zostanie zorganizowane przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, na terenie parku Starowiejskiego. Pomiędzy siedzibą jednostki a sceną letnią będą rozciągać się świąteczne ozdoby, stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem.

Czekać będą między innymi pierogi, bigos, barszcz czerwony, kwaśnica, gofry, gorąca czekolada, grzane wino, grillowany ser czy chleb ze smalcem – wyliczają wystawcy.

Piątek 13 grudnia dla mieszkańców Rumi na pewno nie będzie pechowy. O godzinie 17:00 Rumia wkroczy w świąteczny klimat, który potrwa do niedzieli (20 grudnia).

W programie przewidziano między innymi przejazd świętego Mikołaja psim zaprzęgiem, występy w wykonaniu lokalnych artystów, zabawy i animacje dla dzieci, a także projekcję filmu „Kevin sam w domu” na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją będą świąteczne iluminacje oraz okolicznościowe ozdoby – dodają organizatorzy.

Głównym celem jarmarku jest wprowadzenie w mieście świątecznej atmosfery, jak również promocja regionalnych wyrobów, a także przedmiotów użytkowych i ozdobnych o charakterze bożonarodzeniowym. Organizatorem wydarzenia jest urząd miasta. Wstęp wolny – wystawcy co roku są wyłaniani podczas listopadowego naboru. Ich listę można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24