02.12.2019 13:20 0 rp/TTM

Przygotowali kartki dla dzieci ze szpitala

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Choć nie znają się nawzajem, to chcą sobie życzyć wszystkiego, co najlepsze. „Nie znam Cię, ale chciałbym złożyć Tobie najlepsze życzenia świąteczne” – pod takim hasłem odbyło się coroczne przygotowywanie kartek świątecznych. Finał akcji odbędzie się 6 grudnia.

Zdobienie kolorowych kart świątecznych w ramach akcji „Dzieci życzą dzieciom” odbyło się w ubiegłą niedzielę (1 grudnia). Najmłodsi wraz z dorosłymi w świątecznych nastrojach odkrywali swoje talenty plastyczne i pomagali potrzebującym.

Pod tym hasłem kryje się dużo radości i piękne uczucie dzielenia się sercem – komentuje Jacek Drewa, pomysłodawca akcji Dzieci życzą dzieciom. – To akcja organizowana dla najmłodszych i tworzona przez najmłodszych. Młodzi artyści tworzą, malują, wyklejają życzenia płynące prosto z serca dla maluchów ze szpitala.

Po raz szósty wolontariusze Caritas przy kościele Chrystusa Króla wraz z pomocnikami udadzą się 6 grudnia na oddział pediatrii wejherowskiego szpitala, by wraz z chorymi dziećmi pośpiewać kolędy i spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Dzieci dobrze wiedzą, do kogo powędrują te kartki – mówi Katarzyna Dowgan, prezes Stowarzyszenia Naprzód Wejherowo. – Chcą życzyć swoim rówieśnikom zdrowia, szczęścia i pokazują to, robiąc prace od serca.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Świąteczny klimat udzielił się także rodzicom, którzy chętnie pomagali swoim pociechom, nie pierwszy raz przy okazji tej akcji. Zdaniem dorosłych, można się nie tylko świetnie bawić, też nauczyć dzieci bezinteresownej pomocy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24