01.12.2019 16:32 0 raz

Podzielili się tym co bezcenne

fot. Róża Perszon/TTM

W niedzielę (1 grudnia) przy kościele parafialnym w Luzinie odbyła się zbiórka krwi dla Mileny Kędziory. Dziewczynka jest mieszkanką Brzeźna Lęborskiego pilnie potrzebuje krwi.

Już po raz kolejny w Luzinie została zorganizowana akcja „Pomaganie mamy we krwi”. Tym razem krwiodawcy mogli wesprzeć pięcioletnią Milenę z Brzeźna Lęborskiego. Dziewczynka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i pilnie potrzebuje krwi.

fot. Róża Perszon/TTM fot. Róża Perszon/TTM fot. Róża Perszon/TTM fot. Róża Perszon/TTM fot. Róża Perszon/TTM fot. Róża Perszon/TTM.jpg

Niedzielna zbiórka przy luzińskiej kaplicy Matki Boskiej Różańcowej wystartowała w niedzielę (1 grudnia) o godzinie 9:00. Stacjonowały tam będą dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

To już kolejna akcja krwiodawstwa zorganizowana w Luzinie. Przypomnijmy, w niedzielę 15 września przy kaplicy MB Różańcowej w Luzinie ponownie można było oddać krew. Życiodajny płyn zbierany był tym razem dla 6-letniego chłopca, mieszkańca Rumi.

Zbiórka cieszyła się bardzo dobrą frekwencją. Wiele osób przyszło oddać krew po raz pierwszy. Nie zawiedli także mieszkańcy Rumi, którzy zdecydowali się wesprzeć chłopca w walce z chorobą. Łącznie zgłosiło się 128 osób, z czego krwi nie mogło oddać jedynie 25 chętnych.

W krwiobusie udało się uzbierać 24,300 litra krwi. Drugi punkt poboru uzyskał nie wiele gorszy wynik, bo aż 22,05 litra płynu. Jak podkreśla Katarzyna Szczepaniak, współorganizatorka akcji – to naprawdę niesamowity wynik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24