01.12.2019 15:30 0 raz/Gdynia.pl

Gdynia dobrym kinem stoi

fot. materiały prasowe Europa Cinema/gdynia.pl

Poranki, filmowe, kinowe warsztaty dla dzieci, filmowe ferie – to tylko kilka przykładów ofert, które w Gdyni oferują miłośnicy kinematografii. Ofertę kinową Miasta z Morza i Marzeń doceniło międzynarodowe grono.

Gdyńscy urzędnicy nie kryją zadowolenia: „Świetnie przyjęta przez słuchaczy prezentacja Gdyńskiego Centrum Filmowego znalazła się wśród zaledwie kilku case studies – obok przykładów z Francji, Hiszpanii, Słowenii czy Wielkiej Brytanii – z którymi bliżej mogli zapoznać się uczestnicy konferencji Europa Cinemas”- oznajmili.

Jak wyjaśniają, Europa Cinemas to partnerska sieć współpracy, która działa od 1992 roku. Od początku zabiega o wzrost oglądalności europejskich filmów w kinach oraz o rozwój innowacyjnych kinowych propozycji adresowanych do młodej widowni. Zrzeszając kina w ramach programu Unii Europejskiej „Media”, obejmuje już ponad 1230 kin działających w 750 miastach, w przeszło 43 krajach. Daje to łącznie ponad 3100 kinowych ekranów. Wśród nich od 2017 roku są również te gdyńskie: w salach kinowych Warszawa, Goplana i Morskie Oko.

Nasze działania, takie jak poranki filmowe i warsztaty dla dzieci, zajęcia z dubbingu czy filmowe ferie, wzbudziły duże zainteresowanie. Doceniono sposób, w jaki na co dzień wykorzystujemy fakt, że w tym samym miejscu, w którym prowadzimy kino studyjne, mieści się też szkoła filmowa i odbywają się festiwale filmowe. Traktujemy kino jako przestrzeń spotkania i integracji, oferując wartość dodaną wykraczającą poza doświadczenie czysto filmowe. A taki model działania doskonale wpisuje się w filozofię Europa Cinemas – relacjonuje Kinga Plicht z Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Kilkudniowe spotkanie zakończyło się w niedzielę, 24 listopada, w stolicy Portugalii. Gdyńskie Centrum Filmowe reprezentowały: Kinga Plicht, kierownik Kina Studyjnego GCF, oraz Marta Drankiewicz z Gdyńskiej Szkoły Filmowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24