28.11.2019 14:45 0 Gol

Dodatkowe pakiety na mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni!

Fot. Pixabay.com

To dobra wiadomość dla miłośników biegania! Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i wyprzedanie wszystkich 20 000 pakietów startowych, organizatorzy Mistrzostw Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 poinformowali o udostępnieniu dodatkowej puli 5000 pakietów. Ich sprzedaż właśnie ruszyła.

Jesteśmy zachwyceni atmosferą, jaka buduje się wokół nadchodzących mistrzostw – komentuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. – Po konsultacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami i upewnieniu się, że będziemy w stanie pomieścić większą liczbę biegaczy, z przyjemnością informujemy o udostępnieniu dodatkowej puli pakietów startowych. Gdynia z niecierpliwością czeka na to wielkie święto biegania, które odbędzie się 29 marca 2020 roku – dodaje.

Spośród 20 000 zarejestrowanych dotąd uczestników, znajdują się biegacze z 61 krajów, a 30% z nich stanowią kobiety. Dodatkowa pula 5000 biletów jest dostępna na stronie www.slotmarket.pl. Do końca listopada cena pakietu wynosi 180 zł.

Przypomnijmy, że mistrzostwa świata w półmaratonie odbędą się 29 marca 2020 roku. Impreza wyróżnia się ponadto metą zlokalizowaną na plaży oraz unikatowym medalem finishera. Na awersie widnieje kolorowe logo mistrzostw, a symbolicznym odniesieniem do lokalizacji wydarzenia jest ręcznie osadzona w medalu kropla bursztynu – skarbu Bałtyku. Rewers medalu zdobi kontur Polski z miejscem do wygrawerowania swojego nazwiska i wyniku uzyskanego podczas biegu półmaratońskiego.

Przypomnijmy, że poprzednie edycje World Athletics World Half Marathon Championships odbyły się w Walencji, Cardiff i Kopenhadze. Gromadziły na starcie takich biegaczy ulicznych jak Mo Farah czy Eliud Kipchoge.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24