25.11.2019 13:52 0 Natalia Mamczura

Uczniowie poznawali podstawy przedsiębiorczości z Nadmorską Grupą Medialną

Mat. red.

Nadmorska Grupa Medialna w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odwiedziła pięć szkół średnich. Młodzież wzięła udział w warsztatach, wykładach i indywidualnych konsultacjach z zakresu pisania CV i listów motywacyjnych, przebiegu rozmów rekrutacyjnych i wchodzenia na rynek pracy. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 340 osób.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który trwał w dniach 18–24 listopada, jest międzynarodową akcją zrzeszającą ludzi pragnących zdobyć wiedzę z zakresu biznesu. Zapowiedź wydarzenia zamieściliśmy tutaj. W inicjatywie czynny udział wzięła Nadmorska Grupa Medialna, której przedstawiciele chcieli obudzić w młodych ludziach zapał do pracy i zachęcić ich do brania przyszłości we własne ręce. Szkolenia odbyły się w: Powiatowym Zespole Szkół nr 3 oraz Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie, Powiatowym Zespole Szkół w Redzie, Zespole Szkół Łączności w Gdańsku, a także w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red. Mat. red.

Podczas spotkań uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania, a także opowiedzieć o swoich osobistych doświadczeniach zawodowych. Zapoznali się też z ofertą praktyk uczniowskich i staży zawodowych w Telewizji Kablowej Chopin, które dają możliwość kształcenia się w wybranej profesji. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęcia na tle ścianki – używanej na co dzień w radiu Norda FM. Spotkania te były elementem długofalowej współpracy Nadmorskiej Grupy Medialnej ze szkołami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24