24.11.2019 11:03 1 Kwt/KWP Gdańsk

Podały się za rehabilitantki, okazały się złodziejkami

zdjęcie ilustrcyjne/pixabay.com

Dwie kobiety podające się za rehabilitantki, weszły do mieszkania 82-letniej mieszkanki Gdańska i ukradły pieniądze oraz biżuterię. Starsza kobieta straciła blisko 12 tys. zł.

Kobieta straciła w sumie blisko 12 tys. zł. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności, kiedy ktoś nieznajomy puka do naszych drzwi.

Policjanci pracują nad zatrzymaniem dwóch kobiet, które zapukały do mieszkania 84-letniej mieszkanki Gdańska i ją okradły. Dwie kobiety powiedziały starszej pani, że są rehabilitantkami, które wysłały list do pokrzywdzonej z ofertą darmowych leków oraz leczenia kręgosłupa. Wmówiły kobiecie, że ona jako jedyna nie odpowiedziała na tę ofertę, dlatego musiały ja odwiedzić osobiście i sprawdzić, dlaczego nie jest zainteresowana tak atrakcyjną ofertą – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Okazuje się, że gdy jedna z nich w łazience przeprowadzała pokrzywdzonej „badanie” kręgosłupa oraz masaż, druga przeszukiwała pokoje i ukradła pieniądze oraz biżuterię. 82-latka zorientowała się, że została okradziona dopiero wówczas gdy złodziejki opuściły jej mieszkanie.

Policjanci zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu, rozmawiają z mieszkańcami oraz osobami, które mogą mieć informacje na temat tego zdarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24