23.11.2019 08:02 2 Kwt

Wejherowianki będą mogły zadbać o zdrowie

Fot. archiwum

W grudniu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety w wieku 50–69 lat.

Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek, w porównaniu z innymi państwami, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70% uprawnionych pań.

Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy gdy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 18 grudnia 2019 w godzinach od 10:00 do 16:00 przy Centrum Handlowym „Kaszuby", ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28 w Wejherowie.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie internetowej. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24