09.11.2019 20:06 4 NW

Walczyli na ringu i o lepsze życie Maćka

Fot. Anna Grzymkowska

W Wejherowie odbyła się III edycja Boxing Show. W sobotę (9 listopada) w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2, pokazana została nie tylko siła fizyczna, jaką zaprezentowali zawodnicy na ringu, ale także siła dobra. Spotkanie sportowe było okazją do zorganizowania zbiórki pieniędzy na leczenie Maćka, który od urodzenia boryka się z chorobą.

W tegorocznej edycji Boxing Show udział wzięli niemal sami medaliści Mistrzostw Polski. Na ringu stanęli m.in. kpt. reprezentacji Polski Seniorów Mateusz Polski, Dominik Palak, tegoroczny wicemistrz kraju czy Dominik Harwankowski, zdobywca pięciu tytułów mistrza Polski.

Fot. Anna Grzymkowska

Fot. Anna Grzymkowska

Nowością był mecz bokserski Polska vs Rosja. Prócz mężczyzn w szrankach stanęły także kobiety. Jedną z walczących była Julia Wasiakowska, która zmierzyła się w walce głównej z Olimpią Konczalską.

Gala pod względem przygotowań z roku na rok jest coraz lepsza. Wzrasta także poziom walk. W tym roku każdy zawodnik jest co najmniej brązowym medalistą Mistrzostw Polski – mówiła Julia.

Fot. Anna Grzymkowska

Podczas sportowego spotkania zorganizowana została także zbiórka pieniędzy na leczenie 12-letniego Maćka. U chłopca trzy dni po urodzeniu zdiagnozowano wadę centralnego układu nerwowego – agenezję ciała modzelowatego. Maciek ma problemy z żołądkiem i sercem, ma również wadę wzroku i niedoczynność tarczycy, która spowalnia jego rozwój.

Maciek rozwija się dużo wolniej niż rówieśnicy. Próbowaliśmy zdiagnozować go już w najróżniejszy sposób, niestety nie udało się to do tej pory. Stwierdzono u niego jedynie opóźniony rozwój psycho-ruchowy. Rozwojowo jest on na poziomie 12 miesięcznego dziecka i uczy się chodzić, a przecież ma już 12 lat – mówi mama Maćka.

Fot. Anna Grzymkowska

Fot. Anna Grzymkowska

Zbierane są środki na rehabilitacje oraz specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. Bliscy podkreślają, że wyjazdy te przynoszą chłopcu dużo dobrego, i że w ostatnim czasie 12-latek zrobił spore postępy. Żeby mogły się one pogłębiać konieczne są kolejne turnusy, co wiąże się z naprawdę sporymi wydatkami. Jeden turnus to koszt powyżej 5,5 tysiąca złotych. Są też takie powyżej 7 tysięcy. Natomiast godzina rehabilitacji to ponad 100 złotych.

Do końca roku zorganizowana jest zbiórka do puszek, które rozstawione są w różnych miejscach w Wejherowie. Na rzecz chłopca można także przekazać 1 % podatku.

Fot. Anna Grzymkowska

Dla wszystkich darczyńców przygotowano poczęstunek oraz upominkowe serduszka, które mają przypominać, że warto pomagać. W planach jest także organizacja koncertu i biegu charytatywnego, by dalej wspierać Maćka w walce z chorobą.

Fot. Anna Grzymkowska

Turniej sportowy odbył się pod patronatem starosty wejherowskiego Gabrielli Lisius.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24