08.11.2019 20:00 2 NW/pomorskie.eu

Leszek Bonna nowym wicemarszałkiem województwa pomorskiego

Źródło: pomorskie.eu

Ośmiu radnych wstrzymało się od głosu, a dwudziestu zagłosowało na tak. Znamy już oficjalnie nowego wicemarszałka województwa pomorskiego – został nim Leszek Bonna.

W piątek (8 listopada) odbyła się XIV sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Leszek Bonna zastąpił Ryszarda Świlskiego, który w ostatnich wyborach parlamentarnych został senatorem.

Dziękuję za wielki kredyt zaufania i powierzenie mi funkcji wicemarszałka województwa pomorskiego. Kredyty trzeba spłacać i obiecuje, że to zrobię. Wykorzystam energię, wiedzę i zaangażowanie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i podległych jednostek, aby pomorskie było silne gospodarczo, dobrze skomunikowane, ekologiczne i przyjazne dla wszystkich. Nie dajmy się podzielić i stygmatyzować. Bądźmy dla siebie mili, uśmiechajmy się do siebie – apeluje Leszek Bonna.

Ambitne plany wicemarszałka

Nowy wicemarszałek od 2006 roku jest radnym województwa, jest to już jego czwarta kadencja. Dotychczas Bonna był przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Rewizyjnej. Zawodowo zajmował się sprawami zdrowia – był m.in. dyrektorem szpitala w Chojnicach. Jego poprzednik zajmował się, jako wicemarszałek, sprawami związanymi z infrastrukturą, w tym Pomorską Koleją Metropolitalną. Jego następca przekonany jest, że poradzi sobie z nowym zakresem obowiązków.

Nowe obowiązki, to nowe wyzwania, ale mam doświadczenie w tym zakresie, drogami też się zajmowałem. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej, skończyłem Budownictwo Lądowe – mówił Leszek Bonna.

W planach wicemarszałek ma realizację m.in. ambitnego programu remontu dróg – wraz z marszałkiem i całym Zarządem Województwa. Jak mówi, nazwałby go 500 plus, ponieważ chodziłoby o wyremontowanie w najbliższych latach 500 kilometrów dróg wojewódzkich.

Chodzi o te drogi, które wymagają pilnej interwencji spośród sieci ok. 2 tys. km dróg na obszarze województwa – wyjaśniał Bonna.

Radni wybrali także wiceprzewodniczącego Sejmiku

Wiceprzewodniczącym Sejmiku został Piotr Karczewski. Jego kandydaturę przedstawił szef klubu radnych PiS Jerzy Barzowski, który przytoczył życiorys Karczewskiego. Jak czytamy na stronie pomorskie.eu, Radny Piotr Karczewski od lat związany jest z polityką. W latach 2006-2007 sprawował funkcję wicewojewody, a w 2007 był wojewodą pomorskim. Jest również przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego.

Źródło: pomorskie.eu

Za kandydaturą Piotra Karczewskiego głosowało 24 radnych, przeciwko był 1, a wstrzymało się 3.

Serdecznie dziękuję za zgłoszenie mojej kandydatury Jerzemu Barzowskiemu w imieniu klubu radnych PiS oraz tym, którzy na mnie głosowali. Postaram się nie zawieść zaufania – mówił Karczewski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24