06.11.2019 14:11 0 Gol

Szkoła Podstawowa z Orla podwójnym mistrzem powiatu w tenisie stołowym

Mat. pras.

Zarówno żeńska, jak i chłopięca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orlu ma ogromne powody do radości. Obie reprezentacje zwyciężyły w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym.

Gospodarzem zmagań w Powiatowych Igrzyskach Dzieci była hala rumskiego MOSiR. W chłopięcej rywalizacji uczestniczyło ponad 20 zawodników z całego powiatu wejherowskiego.

Poziom zawodów stał na wysokim poziomie, a liczba szkół uczestniczących w turnieju świadczy o dużym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu w naszym powiecie – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Szkoła Podstawowa w Orlu najpierw okazała się bezkonkurencyjna w fazie grupowej, wygrywając wszystkie trzy mecze. W półfinale drużyna z gminy Wejherowo pokonała SP Karczemki 3:1, by w finale ograć Salezjańską Szkołę Podstawową w Rumi – również 3:1.

Podobnie jak w zmaganiach chłopięcych, również i w dziewczęcych przy stołach rywalizowało ponad 20 zawodniczek z powiatu.

Zwycięzcą turnieju została, podobnie jak w rywalizacji chłopców, Szkoła Podstawowa w Orlu, która nie przegrała w turnieju żadnego meczu – zauważa Byczkowski.

W finale uczennice z Orla pokonały SP nr 9 w Rumi 3:2. Dodajmy, że zwycięzcy będą reprezentować powiat podczas wojewódzkich półfinałów.

Klasyfikacja generalna wśród chłopców

– I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu ( Piotr Darga, Jan Kiedrowski, opiekun drużyny –Dorota Lademann)

– II miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi

– III miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach

– IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie

– V miejsce – Szkoła Podstawowa w Choczewie

– VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Pobłociu

– VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie

Klasyfikacja generalna wśród dziewcząt

– I miejsce – Szkoła Podstawowa w Orlu (Julia Goike, Małgorzata Kanczkowska, Agnieszka Zakrzewska, opiekun drużyny – Dorota Lademan)

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi

– III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Luzinie

– IV miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Dobrzewinie – Karczemkach

– V miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzepczu

– VI miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzebielinie

– VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie

– VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Choczewie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24