05.11.2019 16:00 4 rp/gdynia.pl

Gdynia: Rusza kolejny etap modernizacji ulicy Hutniczej

Źródło: Gdynia.pl

Pojawi się nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu ulic Hutniczej i Puckiej w Gdyni. To kolejny etap modernizacji. W tej fazie inwestycji zaplanowano roboty w obrębie skrzyżowania z ulicą Pucką, którego stan techniczny wymagał pilnej interwencji. Podczas remontu będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Ulica Hutnicza to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w Gdyni. W ramach jej modernizacji jezdnia wokół skrzyżowania z ulicą Pucka zyska równą nawierzchnię,

Będzie to miało bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy wszystkich uczestników ruchu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wykonawca prac, firma MTM SA, najbardziej uciążliwe prace będzie wykonywać w godzinach wieczornych. Wszystko po to, aby nie paraliżować ruchu samochodowego. Jednak w ciągu dnia kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Również piesi oraz rowerzyści będą musieli dostosować się do zmienionej organizacji ruchu. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa, zostanie przygotowane tymczasowe przejście dla pieszych w bezpiecznej odległości od prowadzonych robót. Z kolei rowerzyści będą mogli skorzystać z przygotowanych objazdów.

W pierwszej kolejności planujemy wymianę krawężników i remont chodnika na odcinku ul. Puckiej oraz prace związane z wymianą konstrukcji nawierzchni w pasach prawoskrętu w ul. Hutniczą i Pucką. Około 15 listopada rozpoczną się prace związane z wymianą warstw nawierzchni bitumicznej – tłumaczy Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych w gdyńskim ZDiZ.

Prace modernizacyjne potrwają do 17 listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24