05.11.2019 14:05 26 rp

Remont mostu w ciągu DW nr 218 na finiszu. Co z przejezdnością?

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Prawie trzy miesiące – tyle czekają kierowcy na sprawne przejechanie wojewódzkiej 218-stki. Zdaniem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, roboty drogowe powinny się zakończyć 26 listopada. Czy kierowcy będą musieli do tego czasu dalej korzystać z objazdów?

Do naszej reakcji dociera coraz więcej pytań dotyczących uciążliwego remontu na drodze wojewódzkiej nr 218, na moście przez rzekę Redę w Wejherowie. Niestety, w związku z prowadzonymi tam pracami, nie dało się uniknąć poważnych problemów komunikacyjnych, zwłaszcza w sezonie turystycznym. Turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości musieli korzystać z objazdów.

Fot. archiwum TTM

Według zapewnień Anny Brzezińskiej-Michałejko, zastępcy dyrektora ds. Utrzymania Dróg i Mostów Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, most miał być zamknięty na około 80 dni, licząc od 19 sierpnia. W związku z tym ruch zostanie przywrócony w pierwszej połowie listopada, natomiast same roboty trwać będą do końca miesiąca.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Pierwsza połowa listopada już trwa, a most… nadal jest zamknięty. W odpowiedzi zadane na pytania, w poniedziałek (4 listopada) otrzymaliśmy od ZDW następującą odpowiedź:

„Na chwilę obecną wykonane zostały wszystkie zasadnicze roboty budowlane. Ułożona została nawierzchnia na obiekcie, w dniu jutrzejszym zostanie wykonana dylatacja bitumiczna. Pozostaje jeszcze do wykonania: umocnienie stożków, montaż balustrad oraz przełożenie sieci.”

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Od kiedy droga będzie ponownie przejezdna? Odpowiedź na to najważniejsze pytanie przyszła we wtorek (5 listopada).

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku jako Inwestor na zadaniu „Przebudowa mostu przez rz. Redę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 218 w km 31+982 w m. Wejherowo” informuje, że w dniu 07.11.2019, o godz. 10:00 zostanie przywrócona przejezdność przez przebudowywany obiekt – czytamy w korespondencji nadesłanej do naszej redakcji.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Jednocześnie do zakończenia robót, a więc do 26 listopada, należy się jeszcze spodziewać utrudnień, takich jak ograniczenie prędkości, ograniczenie skrajni i czasowe wprowadzenie ruchu wahadłowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24