05.11.2019 08:14 7 mike/Rynek-kolejowy.pl

Pomorskie kompletuje nowe pociągi

Fot. Nadmorski24.pl

Do końca 2019 roku na pomorskich torach mają się pojawić cztery składy Impuls wyprodukowane przed nowosądecki Newag. Dwa nowe pociągi dotrą jeszcze w listopadzie, a kolejne dwa – w grudniu. Ostatni, dziesiąty z zamówionych składów będzie dostarczony w I kwartale 2020 roku.

Są wygodne, mają klimatyzację, wi-fi, 195 miejsc siedzących i mieszczą co najmniej 20 rowerów Pomorscy pasażerowie zdążyli się już przyzwyczaić do nowych składów Impuls, które kursują na trasie ze Słupska do Elbląga. Dobra wiadomość jest taka, że do końca bieżącego roku przybędzie nowoczesnych pociągów na trasach, na których przewozy organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Dwa Impulsy przyjadą na Pomorze jeszcze w listopadzie, a kolejne dwa – w grudniu. To jednak nie koniec kolejowych zakupów pomorskiego samorządu. W I kwartale 2020 roku pojawi się też dziesiąty pociąg.

Skład rozpocznie kursy z pasażerami w połowie lutego 2020 roku. Obsługiwać będzie, podobnie jak pozostałe Impulsy, trasę pomiędzy Słupskiem i Trójmiastem a Elblągiem – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego, cytowany przez portal Rynek-kolejowy.pl.

Początkowo na Pomorze miało trafić zaledwie pięć nowych składów z Newagu. Zakup dalszych pięciu składów był możliwy dzięki pozyskaniu dodatkowych środków. Wartość całego kontraktu to 246 milionów złotych. Wedle zapowiedzi samorządowców, pochodzące z Nowego Sącza pociągi będą wykorzystywane także do obsługi połączeń na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, po jej uprzedniej elektryfikacji, zastępując składy spalinowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24