29.10.2019 15:35 5 mike

Wejherowska 'jedynka' wraca na stałą trasę

Fot. archiwum

Od czwartku (31 października) autobusy obsługiwane przez MZK Wejherowo będą mogły korzystać z przejazdu wyremontowaną ulicą Przemysłową w Wejherowie. Oznacza to powrót na stałą trasę linii nr 1.

Po ponad czterech miesiącach oczekiwań kierowcy wrócili w sobotę (26 października) na wyremontowaną ulicę Przemysłową w Wejherowie. Pasażerowie wejherowskiego MZK będą musieli poczekać na przejazd dawną trasą nieco dłużej. Jak poinformował Zarząd Dróg dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, od czwartku zostaną miejskie autobusy będą mogły powrócić do kursów z uwzględnieniem przejazdu przez tę ulicę w obu kierunkach.

– *Na trasie w kierunku Gościcina zostaną ustawione przystanki zastępcze w lokalizacjach podobnych do przystanków stałych: Gulgowskiego 01 i Rogali 01. Z powodu innej trasy przejazdu dokonane zostaną drobne korekty czasowe w rozkładzie jazdy, a kurs o godzinie 7:38 z przystanku Gościcino Robakowska 02 zostaje przyspieszony na godzinę 7:32. * – podaje MZK Wejherowo.

Jednocześnie z powodu budowy ronda u zbiegu ulic Karnowskiego i Przemysłowej, w tym rejonie miasta wprowadzono ruch wahadłowy. To może powodować opóźnienia w kursowaniu autobusów MZK.

Szczegóły rozkładu jazdy wejherowskiej „jedynki” są dostępne pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24