23.10.2019 11:35 0 Gol

Unihokeistki z Kostkowa mistrzyniami powiatu

Mat. pras.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kostkowie (gmina Gniewino) została mistrzami powiatu w unihokeju. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt.

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zawodniczek z całego powiatu wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostkowie, która po emocjonującym finale dopiero po rzutach karnych pokonała Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie. Mecze były bardzo wyrównane – mówi Andrzej Byczkowski dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Turniej rozpoczął się od zmagań grupowych. SP Kostkowo w tej fazie rozgrywek pokonała SP nr 10 z Rumi 3:0 oraz SP Gościcino 1:0. W półfinale zawodniczki z gminy Gniewino trafiły na reprezentację Zespołu Szkół i Przedszkola w Strzebielinie. Unihokeistki z Kostkowa zwyciężyły 1:0. Z kolei w wielkim finale wejherowską „Ósemkę” pokonały dopiero po rzutach karnych 2:1 (w regulaminowym czasie gry było 0:0).

Dodajmy, że powiatowe zawody były również eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w piątek (25 października), także w Rumi.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Klasyfikacja generalna powiatowych zmagań

– I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kostkowie (Julia Dutko, Martyna Grzywacz, Roksana Królikowska, Klaudia Mionskowska, Martyna Munch, Wiktoria Pieniążk, Daria Styn, Nikola Szlonszkiewicz, Roksana Borska; opiekunowie drużyny – Agata Goszka oraz Ewa Nowotarska)

– II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie

– III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gościcinie

– IV miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Strzebielinie

– V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

– VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24