22.10.2019 13:01 7 mike/Wejherowo.pl

Powstało nowe miejsce spotkań dla wejherowian

Fot. Wejherowo.pl

We wtorek (22 października), w Wejherowie oficjalnie otwarto nową świetlicę. Obiekt mieści się przy ul. Mostnika na Osiedlu Sucharskiego i powstał w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego zadysponowaniem zajmie się tutejsza rada osiedlowa.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o postępach prac przy budowie nowej świetlicy w Wejherowie. Obiekt został już oficjalnie oddany do użytku. W uroczystej inauguracji wzięli udział mieszkańcy, wejherowscy radni zarząd Rady Osiedla Sucharskiego, a także władze miasta. Jak podkreślał Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, nie byłoby to możliwe bez zaangażowania mieszkańców, którym zależy na tym, by jak najlepiej zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Całkowita wartość inwestycji to 420 tysięcy złotych.

Teren przy ul. Mostnika został zagospodarowany w kompleksowy sposób. Jest już boisko do gry, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Wartość tego projektu przekroczyła 200 tys. złotych, a zatem była to kwota wyższa niż przewidywana w ramach budżetu obywatelskiego. Musieliśmy ją uzupełnić ze środków budżetu miasta – zaznaczył prezydent.

Sąsiadom z Osiedla Sucharskiego podziękował też Dariusz Kreft, autor projektu świetlicy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mam nadzieję, że mieszkańcy – zarówno dzieci, młodzież i dorośli – będą zadowoleni oraz chętnie będą korzystali z tego obiektu – mówił.

Fot. Wejherowo.pl Fot. Wejherowo.pl Fot. Wejherowo.pl Fot. Wejherowo.pl Fot. Wejherowo.pl

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z około 82 metrów pomieszczenia, w tym z sali na 45 miejsc, aneksu kuchennego, pomieszczenia gospodarczego i łazienki. Przy budynku powstał zadaszony taras, a wokół świetlicy – chodnik.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24