18.10.2019 21:00 3 NW/gov.pl

Wejherowianin członkiem IV kadencji Rady Dzieci i Młodzieży

Źródło: Mateusz Syposz/Facebook

Mateusz Syposz, mieszkaniec Wejherowa został powołany przez Ministra Dariusza Piontkowskiego do IV kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Wejherowianin jest jednym z dwóch reprezentantów województwa pomorskiego.

We wtorek 15 października Minister Dariusz Piontkowski powołał przy Ministrze Edukacji Narodowej IV kadencję Rady Dzieci i Młodzieży.

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących młodych w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej. Ponadto członkowie mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat planowanych zmian oraz proponować bardziej właściwe ich zdaniem rozwiązania.

W skład Rady wchodzi 16 członków i ich zastępców. Zastępcą Mateusza Syposza w województwie pomorskim został Kajetan Kołodziejski. Kadencja nowej Rady potrwa do 14 października 2020 roku.

Przestańcie dzielić Polskę, tylko zacznijcie ją wspólnie rozwijać. Przestańcie dbać o swoje interesy, tylko zacznijcie dbać o interesy nas, Polaków – mówił w czerwcu, podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży Mateusz Syposz.

O wystąpieniu 17-latka pisaliśmy w naszym artykule. Tam dostępna jest także ponad dwuminutowa relacja z wypowiedzi wejherowianina w sejmie.

Sejm Dzieci i Młodzieży to przedsięwzięcie edukacyjne, które ma na celu kształcenie postawy obywatelskiej wśród młodych. Jego zadaniem jest m.in. szerzenie wiedzy o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24