16.10.2019 13:47 2 Gol

Jedenastoletnia redzianka została mistrzynią Polski!

Fot. UM Reda/archiwum prywatne

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej. Jedenastoletnia Jagoda Łągiewczyk z Redy, wraz z koleżankami z klubu UKS Jantar Gdynia, zdobyły Mistrzostwo Polski w klasie II (juniorki młodsze) w układzie z maczugami.

W stolicy, w mistrzostwach Polski rywalizowało 17 zespołów w klasach II, III i młodzieżowej. Dwa złote medale i jeden brązowy zdobył zespół UKS Jantar Gdynia, a mistrzostwo w klasie młodzieżowej wywalczyła drużyna UKS Pałac Młodzieży „Syrena” Warszawa.

Jedenastoletnia Jagoda Łągiewczyk swoje umiejętności zaprezentowała w klasie II, w układach zespołowych z maczugami. Gdyńska drużyna w składzie z redzianką oraz Apolonią Chabowską, Leną Jastrzębską, Kingą Kaczor, Oliwią Kolera i Julią Król zostały najwyżej ocenione przez jury i sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski. Tym samym gimnastyczka z Redy obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku w układzie z obręczami.

Dodajmy, że młoda redzianka na co dzień jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej w Gdyni. Trenuje sześć razy w tygodniu po trzy godziny dziennie.

Dziewczęta uczą się na treningach nie tylko elementów gimnastycznych i manipulacji przyborami (skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka), ale przede wszystkim prawidłowej postawy ciała, gracji w poruszaniu się i koordynacji ruchowej. Wszechstronne ćwiczenia pomagają naszym gimnastyczkom ukształtować i utrzymywać zgrabną, kobiecą sylwetkę. Gimnastyka artystyczna uczy również systematyczności w działaniu, buduje odporność psychiczną oraz kształtuje upór w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Poprzez uprawianie sportu propagujemy prowadzenie zdrowego stylu życia – podkreślają w gdyńskim klubie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24