12.10.2019 19:25 0 Kwt

W Bolszewie polała się krew

fot. TTM

W sobotę (12 października) w Bolszewie odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka krwi w tej miejscowości. Mimo dość niesprzyjających warunków pogodowych, nie zabrakło chętnych by podzielić się życiodajnym płynem.

Aktualizacja, poniedziałek 10:20

Podczas sobotniej zbiórki krwi udało się zdobyć łącznie 10 litrów i 350 mililitrów krwi. To ostatni już w tym roku zbiórka krwi w Bolszewie, na którą przyszył 33 osoby, z czego 23 mógł oddać życiodajny płyn. Pojawili się także nowicjusze, w dosyć sporej, 7-osobowej liczbie.

Zbiórka krwi odbyła się w godzinach od 9:00 do 13:00 w krwiobusie, który zaparkowano przed siedzibą OSP w Bolszewie. Życiodajny płyn zamierzały oddać 33 osoby, jednak tylko 23 spełniały wszystkie wymagania. Zebrano łącznie ponad 10 litrów krwi.

Przypomnijmy, że Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18–65 lat. Aby podzielić się krwią, trzeba zabrać ze sobą jeden z ważnych dokumentów tożsamości, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, książeczka wojskowa z wpisanym numerem PESEL). Przed pobraniem krwi należy spożyć lekki posiłek i wypić co najmniej pół litra wody. Przy rejestracji konieczne jest wypełnienie stosownego formularza.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24