11.10.2019 07:45 5 Kwt/KWP Gdańsk

Policjanci sprawdzą prędkość kierowców na krajowej szóstce

Źródło: KWP Gdańsk/archiwum

W piątek (11 października) pomorscy policjanci sprawdzą prędkość kierowców na krajowej szóstce. W działaniach wezmą udział policjanci należący do zespołu „Speed”.

Piątek jest dniem, w którym policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 6”. Celem badania prędkości jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów. Mundurowi mają w tym dniu uświadamiać kierujących, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci

Droga krajowa nr 6 łączy nasze województwo z zachodem Polski. Duże natężenie ruchu, pośpiech oraz brawura doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji. Warunki atmosferyczne są coraz trudniejsze. Wilgoć oraz opadające liście powodują, że nawierzchnia jest śliska – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W akcję zaangażowani są mundurowi należący do pomorskiej grupy "Speed". Kilkanaście policyjnych pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejetratory, będzie przemierzało drogę nr 6.

Zespół policjantów zwraca szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że funkcjonariuszy należących do zespołu „SPEED” nie obowiązują granice administracyjne. Może się zdarzyć, że mundurowi z Gdańska będą patrolować miedzy innymi okolice Lęborka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24