09.10.2019 14:55 8 Kwt/UM Gdynia

Poznaj tajemnice gdyńskiego dworca

Fot. Pkp.pl

Chcesz poznać wszystkie tajemnice gdyńskiego dworca? Ten spacer jest dla Ciebie! Fundacja Grupy PKP zachęca do wspólnego zwiedzania dworca Gdynia Główna i odkrywania jego sekretów. Tym razem bez pośpiechu i oczekiwania na przyjazd pociągu.

Rusza kolejna, trzecia już edycja bezpłatnych wycieczek po pięciu głównych dworcach kolejowych, w tym w Gdyni. Najbliższa wycieczka została zaplanowana na sobotę 12 października.

W tym roku przewodnicy zaprezentują od innej strony: Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Łódź Fabryczna, Przemyśl Główny, Wrocław Główny i dworzec Gdynia Główna. Być może nie każdy wie, gdzie na Dworcu Gdynia Główna znajduje się słynny Pegaz. Co z dworcem ma wspólnego Dom Bawełny i budynek Akademii Morskiej i jakie stworzenia skrywa dworcowa mapa świata? Na te pytania odpowie licencjonowany przewodnik, Tomasz Tarała – informuje gdyński urząd.

Najbliższe zwiedzanie odbędzie się w sobotę (12 października) w dwóch turach, w godzinach 10:00 i 12.00. Przed wejściem głównym do budynku dworca na uczestników będzie czekać przewodnik w czapce z napisem „Fundacja Grupy PKP”. Kolejne spacery zaplanowano na 26 października i 16 listopada.

Przypomnijmy, że fundacja Grupy PKP organizuje spacery po dworcach od 2017 roku. Od początku cieszą się one dużą popularnością. Wycieczki po dworcach skierowane są do całych rodzin, fanów kolei i historii.

Udział w wydarzeniu jest darmowy, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem [email protected]. Liczna miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24