09.10.2019 13:05 20 rp/TTM

Reda może ruszyć z remontami: Będzie rondo na Obwodowej

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Prawie 2,5 miliona złotych dofinansowania otrzymała Reda w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Są już dwa konkretne plany – dokończyć ulicę Polną i zrobić rondo na Obwodowej. Miasta startuje z przetargami.

Ulica Polna to kłopotliwy temat dla samorządowców. Ci wspominają, że od lat starają się o dofinansowanie, żeby móc zmodernizować ją w całości. Tak się przez dłuższy czas nie działo. Mimo to od kilku lat trwały prace na różnych odcinkach drogi, które sukcesywnie przybliżały nas do końcowego efektu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Teraz dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych koniec prac już blisko.

Ta kwota dofinansowania pozwoli nam zająć się ulicą Polną. To bardzo prężnie rozwinięta część miasta – zaznacza Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – To dofinansowanie umożliwi nam zrealizowanie całego zadania i w takim ważnym obszarze miasta spięcie ulic 12 Marca, Karłowicza z ulicą Polną.

Dla mieszkańców to oznacza, niestety remonty, ale później, zdaniem władz, będzie nam się zdecydowanie lepiej.

Druga inwestycja to budowa ronda u zbiegu ulic Obwodowej, Rolniczej i Olimpijskiej. Droga powiatowa, począwszy od Puckiej, przez Kazimierską, a dalej wzdłuż Kosynierów, jest bajpasem w stosunku do zatłoczonej krajowej szóstki.

To bardzo ważny ruch w stronę polepszenia komunikacji – dodaje burmistrz. – Powstało już skrzyżowane z sygnalizacją na krzyżówce z Łąkową, jest też ścieżka rowerowa, teraz przyszedł czas na modernizację nawierzchni.

Pierwszy jej etap obejmie odcinek od ul. Kazimierskiej do Łąkowej wraz z rondem na krzyżówce z Olimpijską, Rolniczą i Obwodową.

To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i ułatwi włączenie się do ruchu, zwłaszcza w okresie letnim. Potrzebna była budowa tego ronda i stąd też nasze staranie o dofinansowanie na jej pierwszy etap – dodaje burmistrz.

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

Obie inwestycje będą realizowane w ciągu 12 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24