08.10.2019 14:16 0 Gol

Zieliński nie jest już trenerem Arki Gdynia

Fot. Arka Gdynia

Ekstraklasowa Arka Gdynia przynajmniej na razie pozostaje bez pierwszego trenera. Zarząd klubu postanowił zakończyć współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem Jackiem Zielińskim.

Decyzją właściciela większościowego klubu, Dominika Midaka, trener Jacek Zieliński z dniem 8 października przestał pełnić obowiązki I szkoleniowca Arki. Tymczasowo jego obowiązki przejął II trener Daniel Myśliwiec – poinformował w swoim komunikacie gdyński klub.

Przypomnijmy, że Jacek Zieliński objął Arkę Gdynia w poprzednim sezonie przed meczem z Miedzią Legnica w 30. kolejce. Dzięki wynikom w rundzie finałowej, drużyna na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Sezon 2019/2020 jednak od początku nie jest udany dla arkowców. W 11 meczach zdobyli tylko dziewięć punktów, a w tabeli wyprzedzają tylko Koronę Kielce i łódzki ŁKS. W poprzedniej kolejce Arka na wyjeździe wysoko przegrała z Wisłą Płock 1:4.

Portal arkowcy.pl sugerował, że następcą Zielińskiego w Gdyni ma być Wojciech Stawowy. Dla szkoleniowca byłby to powrót do Gdyni po 11,5 roku. Jednak we wtorek (8 października) poinformowano, że Stawowy jednak nie obejmie funkcji trenera żółto-niebieskich.

Wszystko wydawało się być dogadane, jednak po rozmowach w klubie Stawowy rzekomo zrezygnował. Mamy więc powtórkę z kwietnia, gdy kolejni trenerzy odmawiali pracy w Arce – twierdzi portal.

Dodajmy, że to kolejna zmiana na funkcji trenera w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy. Z powodów osobistych z Wisłą Płock pożegnał się Leszek Ojrzyński (zastąpił go Radosław Sobolewski). Natomiast w Koronie Kielce zarząd klubu podziękował Gino Lettieri (zastąpił go Mirosław Smyła). Zmiana zaszła także w sztabie szkoleniowym Zagłębia Lubin. Następcą trenera Ben van Dael został Martin Sevela.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24