08.10.2019 10:25 15 mike/UM Puck

Darmowy 'autobus wyborczy' znów wyruszy na ulice Pucka

Fot. UM Puck

Już w najbliższą niedzielę (13 października), w całej Polsce i poza granicami kraju, odbędą się wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu RP. Mieszkańcy Pucka, którzy zdecydują się na udział w powszechnym głosowaniu, ponownie będą mogli skorzystać ze specjalnych kursów miejskiego autobusu, który tego dnia bezpłatnie dowiezie ich do lokali wyborczych.

Niezależnie od sondaży, to będzie dzień prawdy dla wszystkich polityków – zarówno dla tych, który chcą przedłużyć swoją karierę parlamentarną o kolejną kadencję, jak i dla politycznych debiutantów w sejmie i senacie. Przedstawiciele wszystkich opcji politycznych wskazują, że najważniejsza będzie wysoka frekwencja w wyborach. Aby ją poprawić, samorządowcy organizują różnorodne udogodnienia dla głosujących. Przykładem może być Puck, gdzie wyborcy będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusem miejskim, który dowiezie ich do lokali.

Podobne rozwiązanie sprawdziło się w Pucku już przed rokiem, w czasie wyborów samorządowych. Tym razem bezpłatna linia autobusowa wykona siedem kursów, w godzinach od 9:00 do 14:00. Sześć przystanków jest zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie lokali wyborczych. Zaznaczono je na rozkładzie jazdy zielonym kolorem.

Źródło: UM Puck

Przypominamy – lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7:00 do 21:00. Adresy wszystkich komisji wyborczych w powiatach puckim i wejherowskim można znaleźć pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24