06.10.2019 10:30 1 raz

Nowa inwestycja w Gdańsku pomoże w ratowaniu zdrowia

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Na terenie Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku za dwa lata powstanie Zakład Diagnostyki Obrazowej. Powstanie nowy budynek, w którym znajdzie się nowoczesny sprzęt.

Jak podał serwis prasowy województwa pomorskiego, Zakład Diagnostyki Obrazowej zostanie zlokalizowany w nowo wybudowanym obiekcie na terenie Szpitala im. Mikołaja Kopernika przy Nowych Ogrodach 1-6, w miejscu po dawnych Zakładach Zaopatrzenia Ortopedycznego. Jak podkreślają urzędnicy, położenie budynku pozwoli na jego skomunikowanie z główną częścią szpitala, w tym SOR-em, blokami operacyjnymi oraz pozostałymi oddziałami.

Zakład Diagnostyki Obrazowej to bardzo ważna inwestycja – mówiła Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini zarządu województwa pomorskiego. – Wyposażony zostanie w najnowocześniejszy sprzęt, co znacznie poprawi dostępność i jakość badań obrazowych, a tym samym – bezpieczeństwo i komfort pacjentów. W dzisiejszych czasach wiele dziedzin medycyny nie mogłoby funkcjonować bez badań obrazowych. Służą one pacjentom zarówno na etapie stawiania diagnozy, do kontroli postępów leczenia, a także przecież w profilaktyce.

Powstanie zakładu będzie kosztowało ponad 35 mln zł. Na sprzęt medyczny przeznaczono ponad 14 mln zł, a niemedyczny – prawie 370 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24