03.10.2019 13:14 0 Gol

Przed nami derby Trójmiasta. Asseco podejmuje Trefla!

Fot. EBL/Andrzej Romański

Pora na derby Trójmiasta w Energa Basket Lidze! W drugiej kolejce rundy zasadniczej Asseco Arka Gdynia, która nadal chce walczyć o medale, sprawdzi się w spotkaniu z Treflem Sopot.

Pierwsze mecze Energa Basket Ligi dla trójmiejskich ekip były bardzo udane. Asseco Arka kontrolowała spotkanie z PGE Spójnią, a Trefl poradził sobie z Kingiem Szczecin, którego wielu ekspertów postrzega jednak jako silniejszą ekipę. Teraz przyszedł czas na derby, które zawsze są meczami specyficznymi i bardzo ważnymi dla kibiców tych drużyn.

Mamy nowy zespół i połowa z tych graczy jeszcze za dużo nie widziała w koszykówce. Dlatego wiedzieliśmy, że będzie trochę nerwowo. Wystarczyło nam koncentracji na około 25 minut i to musimy poprawić, ale jestem zadowolony z zaangażowania – mówił zaraz po meczu w pierwszej kolejce Przemysław Frasunkiewicz, trener gdynian.

Cieszymy się z tego zwycięstwa, to bardzo dobra inauguracja w naszym wykonaniu. Wszyscy grali, sześciu zawodników zdobyło 10 i więcej punktów. Dodatkowo mieliśmy sporo asyst i mało strat – to były główne czynniki, dzięki którym wygraliśmy. Chcemy jak najlepiej przygotować się do meczu derbowego i zaprezentować się z jak najlepszej strony – tłumaczył Paweł Leończyk z Trefla Sopot.

Z kadrowych ciekawostek – Phil Greene w końcówce poprzedniego sezonu był rozgrywającym Trefla, a teraz zagra w Gdyni. Dla Amerykanina to spory skok. W minionych rozgrywkach grał przecież o utrzymanie. Asseco Arka chce walczyć o medale, a dodatkowo łączy to z bardzo silną rywalizacją w Europucharze. Ciekawe jak ten zawodnik poradzi sobie w starciu zarówno z Carlosem Medlockiem, jak i reprezentantem Polski, Łukaszem Kolendą.

Pod koszami również nie zabraknie efektownych akcji! Devonte Upson w lutym brał udział w LOTTO Konkursie Wsadów – wiadomo, że po nim zawsze można spodziewać się widowiskowych zagrań. Nowy gracz w EBL, Nana Foulland, w pierwszym meczu Trefla pokazał, że również to potrafi, dlatego warto uważnie przyglądać się ich rywalizacji. Sporo punktów gwarantują także świetni strzelcy: Josh Bostic oraz wracający do Polski Cameron Ayers.

Początek spotkania w piątek (4 października) o godzinie 17:30 w hali Gdynia Arena.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24