03.10.2019 12:02 2 mike

Znany aktor przywiózł pluszaki i moc uśmiechu dla dzieci z wejherowskiego szpitala

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Dzieci i rodzice przebywający w wejherowskim szpitalu mogli na moment oderwać się od szarej rzeczywistości. W środę (2 października) Adam Woronowicz – aktor znany z małych i dużych ekranów – spotkał się z najmłodszymi pacjentami, którzy przebywają w tutejszej placówce.

Na co dzień można go podziwiać na małym ekranie, m.in. jako lekarza w jednym z seriali. Okazuje się jednak, że Adam Woronowicz świetnie radzi sobie w szpitalnych realiach, tym razem już nie przed kamerą, lecz w realnym życiu.

Dzieci oczywiście z niczym nie mogą mnie kojarzyć z żadną postacią filmową, ale wielką frajdę sprawiam rodzicom czy personelowi szpitala – przyznaje aktor.

I zaznacza, że nie da się zestawić emocji na planie filmowym z przeżyciami w prawdziwym szpitalu. Choroby, a niekiedy bólu i cierpienia nie można porównywać z grą aktorską i pomysłami w scenariuszu.

Fajne jest jednak to, że chociaż przez sekundę, a może i minutę możemy przełamać monotonię tej rzeczywistości szpitalnej. Cieszę się, że mogę dać trochę swojego czasu, dzięki czemu, być może, gdzieś się pojawi uśmiech. To jest bezcenne – podkreśla Adam Woronowicz.

W przypadku walki z chorobą ważna jest każda pozytywna motywacja. Nawet drobny gest może sprawić, że łatwiej jest znosić niedogodności związane z pobytem w szpitalu.

Myślę, że jest to duże przeżycie dla dzieci. Ważne jest również to, że mali pacjenci zawsze dostają coś od naszych gości, którzy nigdy nie przyjeżdżają z pustymi rękami. Również rodzice, którzy przebywają w szpitalu ze swoimi dziećmi, mają okazję, by na chwilę oderwać się od tych trudnych momentów – zaznacza Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy spółki Szpitale Pomorskie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Tego samego dnia aktor odwiedził też małych pacjentów Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. To już kolejne ze spotkań zrealizowane dzięki współpracy spółki Szpitale Pomorskie z Fundacją Przemek Dzieciom. Jej założyciel, Przemek Szaliński, dba o to, by w pomorskich placówkach regularnie gościli znani aktorzy.

Adam Woronowicz to aktor teatralny i filmowy. Urodził się w 1973 roku. Ukończył warszawską PWST w roku 1997. W latach 1997–2000 był aktorem stołecznych Rozmaitości. Występował gościnnie w warszawskim Ateneum, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Wierszalinie. Aktor znany m.in. szerokiej publiczności z licznych ról serialowych w takich produkcjach, jak: „Diagnoza”, „Czas honoru”, „Krew z krwi”, zagrał główną rolę w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Był uhonorowany m.in. Złotymi Lwami podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2018 roku za najlepszą pierwszoplanową rolę męską za film „Kamerdyner”.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24