27.09.2019 10:30 3 rp

Orkiestra z Gniewina chce podbić Nowy Jork

Fot. Marek Trybański/TTM

Zdobyli już Europę, teraz przyszła pora na Amerykę. Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina szykuje się do największego w swojej karierze tourne. Muzycy do Stanów Zjednoczonych wyjeżdżają 3 października.

Trwają ostatnie próby i szlify przed wyjazdem do Nowego Jorku. Jak twierdzi kapelmistrz orkiestry, jest to zwieńczenie dotychczasowej pracy, ale także dowód, że warto brać udział w wyjazdowych koncertach. Te są już na koncie muzyków. Mieli okazję zabłysnąć ze Włoszech, gdzie zostali zauważeni m.in. przez organizatorów.

To zaszczyt dla nas, że możemy reprezentować nasz region i kraj – dumnie zaznacza Waldemar Szczypior, kapelmistrz orkiestry. – Kolejnym zaszczytem jest fakt, że będziemy prowadzić tę 200-tysięczną paradę, rozpoczniemy też hymnem Polski i Stanów Zjednoczonych.

Orkiestra do wyjazdu przygotowuje się pełną parą. Jak się okazuje, tym razem obok muzyków wystąpi także zespół taneczny.

Tańczymy New Jorka i składankę kaszubską – wylicza Wiktoria Patelczyk, zespół taneczny Miks Dance Gniewino. – Chcemy jak najszybciej lecieć i pokazać co potrafimy.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Muzycy do Stanów wyjeżdżają 3 października, powrót zaplanowano na 8 października. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24