22.09.2019 14:02 0 Kwt/ZDiZ Gdynia

Wodna atrakcja na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej

źródło: ZDiZ Gdynia

Mieszkańcy gdyńskiego Obłuża mogą podziwiać nową atrakcję. Chodzi o pływającą fontannę, którą zainstalowano na stawie będącym częścią Skweru im. Ireny Kwiatkowskiej, czyli miejsca zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Dąbka i Kwiatkowskiego.

Skwer jest ważnym punktem dzielnicowych spotkań, festynów oraz rodzinnych spacerów. Podświetlony wodotrysk nie jest zamontowany statycznie.

Fontanna została zakotwiona do dna zbiornika i oprócz walorów estetycznych ma ona także inne, ważne funkcje. Między innymi napowietrza staw, dzięki czemu w zbiorniku jest mniej glonów, a więcej tlenu. W efekcie czego woda w stawie jest nie tylko czystsza, ale stwarza optymalne warunki do rozwoju środowiska przyrodniczego – informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Fontanna jest bardzo widowiskowa. Strumienie wody dają obraz korony i osiągają wysokość 7 metrów. Po zmroku wodotrysk zaczyna zmieniać kolory w zaprogramowanej kolejności, a całe oświetlenie sterowane jest zegarem astronomicznym i uruchamia się po zachodzie słońca.

Fontanna będzie zawsze funkcjonować od 1 maja do 31 października od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 22:00, w soboty od 9:00 do 23:00 i w niedziele od 9:00 do 22:30.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24