20.09.2019 11:30 2 RP/Rumia.eu

W sobotę Rumię opanują rowery

Fot. rumia.eu

W sobotę (21 września), w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpoczął się w poniedziałek, odbędzie się przejazd „Rowerem przez Rumię”. Start o 16:00, a udział jest bezpłatny.

Tydzień pełen atrakcji, by promować zrównoważony transport – tak można określić przedsięwzięcie realizowane w niemal całej Polsce, w tym na terenie Rumi, gdzie z myślą o mieszkańcach przygotowano wiele atrakcji. Hasłem przewodnim ogólnokrajowej akcji jest „chodź z nami”.

Za nami już historyczny spacer szlakami Rumi, zajęcia ze spinningu z Citygym i muzyczne projekty. Teraz Rumią zawładną rowery.

W samo południe na ulice miasta wyjadą riksze oferujące mieszkańcom bezpłatne przejazdy, a o godzinie 16:00 wystartuje przejazd „Rowerem przez Rumię” – zapowiadają urzędnicy. – Chętni otrzymają opaski uprawniające do odbioru rowerowych gadżetów po ukończeniu przejazdu.

Rejestracja uczestników rajdu rozpocznie się o godzinie 15:00 pod MOSiR-em, stamtąd też ruszą rowery, które swoją metę mają pod MDK-iem. Łącznie to 7500 metrów. Kierowcy przejeżdżający tego dnia przez centrum, w okolicach wiaduktu muszą liczyć się z utrudnieniami. Będą one dotyczyć m.in. ulic: Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Gdańskiej. Więcej informacji na załączonej poniżej mapce.

Zwieńczeniem rumskiej odsłony Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie niedzielny (22 września) festyn odbywający się w parku Starowiejskim, przy MDK-u. W godzinach od 13:00 do 16:00 czekać tam będą m.in. zabawy uliczne, tor rowerowy, zajęcia plastyczne i ekologiczne warsztaty. Mieszkańcy otrzymają także drobne podarunki.

Fot. Rumia.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24