19.09.2019 21:15 1 NW/Magda Groenke/Facebook

Wejherowianka rozpoczęła kolejną walkę z rakiem

Źródło: Magda Groenke/Facebook

Wygrała z rakiem piersi i rozpoczęła nowe szczęśliwe życie. Po kilku latach choroba zaatakowała z podwójną siłą i do jej życia wkroczył niechciany gość. Magda Groenke, mieszkanka Wejherowa, ponownie mierzy się ze swoim wrogiem, tym razem – rakiem kości. Konieczne jest kosztowne leczenie i rehabilitacje, dlatego wejherowianka po raz pierwszy zabrała głos w tej sprawie, prosząc o wsparcie.

W 2014 roku kobieta otrzymała wstrząsającą dla niej diagnozę: rak piersi. Mimo strachu, depresji i morza wylanych łez, udało się pokonać chorobę. Przeszła dwie operacje, mastektomię, chemioterapię, radioterapię oraz, jak podkreśla, walkę z kompleksami, co było dla niej najtrudniejsze. Z całych sił walczyła o odzyskanie własnej kobiecości i wiary w siebie.

Po latach cierpienia i nieustającej walki wypędziła ze swojego ciała i życia niechcianego raka. Przy wsparciu rodziny, znajomych i innych wojowniczek, w końcu na jej twarzy pojawił się uśmiech. Mogła rozpocząć wszystko od początku.

Źródło: Magda Groenke/Facebook

Jak dowiadujemy się z historii, którą Magda opisała na swoim profilu, na Facebooku stanęła nawet przed aparatem. Odkryła nową pasję i została fotomodelką. – Czterdziestopięcioletnia fotomodelka po chorobie nowotworowej? – Brzmi irracjonalnie! – pisze Magda. Jednak wychodziło jej to dobrze a i dawało poczucie normalności. Opowiada, że z ekscytacją oczekiwała na swój pierwszy pokaz na wybiegu. Wielkimi krokami zbliżała się przygoda życia, które właśnie udało się jej odzyskać.

Kilka lat szczęścia, poczucia spełnienia i na kobietę spadł kolejny cios – rak kości. W 2019 roku Magdę zaatakował jej nieodzowny wróg, który nie był dla niej łagodny. Choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą, uderzając w biodro, mostek i żebra. Kariera i marzenia o chociażby zostaniu modelką odeszły na dalszy plan. Ponownie przyszło zmierzyć się z chorobą.

Dziś wejherowianka nie jest w stanie chodzić o własnych siłach. Nieodłącznym towarzyszem stał się wózek inwalidzki. Wbrew wszystkiemu, Magda ma siłę, by walczyć bardziej niż kiedykolwiek, jak pisze.

Jednak, aby skutecznie móc stoczyć bitwę z rakiem, potrzebne są pieniądze. Chorej nie przysługuje renta, a mąż pracę musiał ograniczyć do minimum, aby zająć się całą rodziną.

Rodzina pomaga jak może, lecz rak wyciąga chciwe szczypce po każdą złotówkę – pisze Magda na swoim profilu na Facebooku.

Leki, doświadczeni lekarze, dojazdy do różnych placówek medycznych, dokładne badania, a przede wszystkim – rehabilitacja pochłaniają naprawdę dużo środków, których brakuje.

W życiu o nic nie prosiłam. W pewnych momentach trzeba jednak schować dumę do kieszeni. Zgłosiłam się więc o pomoc do Fundacji Avalon, pośredniczącej w zbieraniu darowizn. I teraz, kochani, proszę Was o wsparcie. Każda złotówka i każdy jeden procent odciągnięty od podatku jest na wagę złota – dodaje Magda.

Mieszkankę Wejherowa wspiera grono osób. Tysiące udostępniło już historię Magdy na swoich profilach społecznościowych. Ponadto na Facebooku powstała specjalna grupa „Pomoc dla Magdy Groenke”, której członków jest już blisko dwa tysiące. Na aukcje wystawiane są sesje fotograficzne, obrazy na płótnach, zegarki, ubrania, usługi kosmetyczne, atrakcje sportowe i wiele innych. Sposobów na wsparcie Magdy powstaje coraz więcej. W planach jest także organizacja festynu. Wciąż poszukiwani są m.in. sponsorzy, odpowiednie nagłośnienie, reklamy i wszelkie pozwolenia.

Źródło: Magda Groenke/Facebook

Aby przekazać darowiznę należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

– Nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1., 04-620 Warszawa

– Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

– Rachunek prowadzony przez BDŻ BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule trzeba podać nazwisko i numer członkowski nadany przed Fundację – Groenke, 11841 (dopisek ten jest niezwykle ważny).

Można dokonać także przelewu zagranicznego. Szczegóły znajdują się tutaj.

Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić zeznanie PIT, a w odpowiedniej rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) trzeba wpisać numer KRS: 0000270809.

W rubryce informacje uzupełniające wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Groenke, 11841.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24