18.09.2019 13:45 0 Gol

W Swarzewie powalczą o tytuł mistrza województwa w żeglarstwie LZS

Mat. pras.

W najbliższą sobotę (21 września) w Swarzewie rozegrane zostaną IV Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Puck. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w zawodach.

Podczas zawodów nastąpi wyłonienie mistrzów województwa pomorskiego Zrzeszenia LZS na 2019 rok. Impreza ma na celu popularyzację zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu, a także promocję akwenów Zatoki Puckiej jako doskonałego miejsca do uprawiania sportów wodnych – mówi Piotr Klecha, przewodniczący Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

Zawody rozpoczną się o godzinie 12:00. Regaty odbywać będą się na wodach Zatoki Puckiej. Organizatorzy zapewniają uczestnikom łodzie klasy Puck oraz konieczny osprzęt.

Uczestnikami zawodów są załogi od 3- i 4-osobowe. Sternicy muszą okazać patent m.in. żeglarza jachtowego, natomiast załoganci nie muszą posiadać uprawnień. Wszyscy uczestnicy regat – pod groźbą dyskwalifikacji – żeglują w kamizelkach asekuracyjnych. Udział w regatach jest bezpłatny.

Można jeszcze składać zgłoszenia udziału w zawodach. Zgłoszenia załóg należy przesłać do 20 września na adres e-mail: [email protected], wraz z podaniem nazwiska i imienia, rok urodzenia, miejscowość – klub LZS.

Na zakończenie regat zaplanowane jest wspólne ognisko, poczęstunek i grill. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody oraz pamiątkowe puchary.

Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Urząd Gminy Puck i Gminne Zrzeszenie LZS w Gminie Puck. Impreza dofinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24