12.09.2019 12:59 0 Gol

Prawie 400 biegaczy wystartowało w X etapie cyklu Kaszuby Biegają

Fot. Kaszuby Biegają

Łukasz Kujawski z Żukowa został zwycięzcą biegu głównego X etapu cyklu Kaszuby Biegają. Na podium znaleźli się też zawodnicy z powiatów wejherowskiego oraz puckiego. Drugi był Grzegorz Kujawski z Pucka, a trzeci Maciej Kwarta z Bolszewa.

Na Złotej Górze odbył się X etap Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Biegacze z całej Polski przyjechali, aby oczarować się Kaszubami. Trasa na około Jeziora Brodno Wielkie zapewne zrobiła na nich wrażenie. Na metę VI Biegu o Złotą Górę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski z Żukowa (z czasem 32 min i 32 s), za nim Grzegorz Kujawski z Pucka (32:41) oraz Maciej Kwarta z Bolszewa (32:46). Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Czoska z Gdańska (39:07). Następne były Alicja Misiak z Suszu (40:29) i Magdalena Roraf z Celbowa (40:52).

W biegu głównym na 10 km wystartowało 291 osób. Odbyły się także biegi towarzyszące dla całych rodzin. Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział 387 osób. Biegacze i biegaczki mogli skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego. Imprezę zakończyła dekoracja z losowaniem nagród.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego trudnego logistycznie wydarzenia – mówił Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają.

Cykl Kaszuby Biegają 2019 zmierza do finału. Przed nami ostatnie dwa wydarzenia: XXVI Bieg Damroki (29 września – Chmielno) oraz VII Bieg Przyjaźni (12 października – Przyjaźń). Dodajmy, że po dziesięciu biegach w klasyfikacji generalnej prowadzą Agnieszka Czoska wśród kobiet oraz Rafał Borzyszkowski wśród mężczyzn.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24