10.09.2019 09:40 7 NW/UM Wejherowo

Park Miejski doceniany nie tylko przez wejherowian

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wejherowo zostało finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2018 i Budowa XXI wieku" za rewitalizację oraz modernizację Parku Miejskiego. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się uroczystości, na których zostały wręczone nagrody.

Ogólnopolski konkurs odbył się po raz 23. Zgłoszono do niego kilkaset realizacji, a wejherowski park znalazł się w finale. Jest to kolejna nagroda dla miasta w ostatnich latach przyznana za inwestycje miejskie.

W tej edycji konkursu istotną zmianą jest poszerzenie nazwy o „Budowę XXI wieku”. Zmiana ta ma związek z rozszerzeniem idei i zakresu działania konkursu o nowe obiekty – mówi Roman Pikuła, komisarz konkursu, prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

Fot. UM Wejherowo

Jak podaje Urząd Miasta Wejherowa, Park Majkowskiego założony został w XVIII wieku jako park pałacowy. W latach 2008–2011 przeszedł całkowitą przemianę. W tym czasie wybudowano m.in. ścieżki parkowe, drewniane pomosty, oświetlenie, siłownię zewnętrzną, plac zabaw, aleję różaną z pergolami czy rabaty kwiatowe. Za tę inwestycję Wejherowo zdobyło pierwszą nagrodę w XVI edycji konkursu.

W tym roku miasto nagrodzono za kolejne prace rewitalizacyjne na terenie parku. Objęły one m.in. wybudowanie dwóch wielkogabarytowych wolier dla ptaków, modernizację istniejącego stawu czy wykonanie kolejnych nowych ścieżek i placu zabaw.

Prace w naszym parku prowadzone są systematycznie już od wielu lat, a ich efekty budzą wielkie zainteresowanie i uznanie wśród mieszkańców Wejherowa, a także wśród odwiedzających miasto gości i turystów. W planach mamy przeprowadzenie kolejnych modernizacji na tym terenie. Atrakcje w parku pozwalają przebywającym tam mieszkańcom znaleźć chwilę relaksu i rekreacji w pięknym otoczeniu oraz zobaczyć z bliska ptaki, które w naturze trudno spotkać – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Fot. UM Wejherowo

Na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę odebrał Bogusław Suwara wspólnie z wykonawcą prac w parku – Wojciechem Gustowskim. Jak zaznacza sekretarz miasta, wejherowski park to jedno z takich miejsc, w których można wypocząć i odizolować od zgiełku życia codziennego.

Inwestycje, które konsekwentnie realizujemy, mają na celu zachęcić mieszkańców do odpoczynku, wytchnienia w atrakcyjnym otoczeniu – podsumowuje Bogusław Suwara.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24