04.09.2019 10:35 0 Gol

Kalbarczyk z brązem na Mistrzostwach Europy

Mat. pras.

W odbywających się w węgierskiej miejscowości Gyor Mistrzostwach Europy w kickboxingu dzieci, kadetów i juniorów, Zuzanna Kalbarczyk sięgnęła po brązowy medal w kategorii kick-light do 65 kg. Dla zawodniczki trenującej w KTS-K GOSRiT Luzino to już czwarty medal z zawodów rangi międzynarodowej mistrzowskiej.

Blisko 2000 zawodników z 39 państw starego kontynentu rywalizowało o medale Mistrzostw Europy w kickboxingu. Mieszkanka Kębłowa, podopieczna trenera Rafała Karcz, walkę o wejście do półfinału wygrała z Irlandką, która wcześniej, bo w maju, pokonała naszą kickboxerkę w finale Pucharu Świata. Tym razem to Zuzia Kalbarczyk okazała się lepsza, i to mieszkanka Kębłowa, następnego dnia mistrzostw stanęła do walki przeciwko Węgierce, z którą przegrała swoją walkę półfinałową. Węgierka z kolei rozprawiła się z finale z reprezentantką Włoch.

Dla Kalbarczyk to już czwarty medal z zawodów rangi międzynarodowej mistrzowskiej. W kickboxingu Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata odbywają się na przemiennie co dwa lata. Dotychczas Zuzia walczyła w Hiszpanii (2015 r., ME – eliminacje), w Irlandii (2016 r., MŚ – brązowy medal), Macedonii (2017 r., ME – dwa brązowe medale – light contact i kick-light), we Włoszech (2018 r., MŚ – eliminacje) i teraz na Węgrzech. (2019 r,. ME – brązowy medal).

Dodajmy, że Polscy kickboxerzy na ME zdobyli łącznie 58 medali – 14 złotych, 17 srebrnych i 27 brązowych. Dwa lata wcześniej w macedońskim Skopje Biało-Czerwoni triumfowali w 9 kategoriach wagowych, a łącznie do finałów awansowało ich dwadzieścioro. W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli wysokie 6 miejsce, a pod względem liczby krążków uplasowali się jeszcze wyżej – na 4 lokacie na Starym Kontynencie, ex aequo z Włochami. Zdecydowanie najlepsi, ale i najliczniejsi w turnieju byli Rosjanie – 165 medali, w tym 64 złote.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24