29.08.2019 12:40 0 NW

Z Helu na Rysy – w charytatywnym celu

Fot. Team Bieganie na Śniadanie/Facebook

Już dziś (29 sierpnia) o 18:00 ruszy bieg charytatywny z Helu… na Rysy. Celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu młodej Dagmary Jankowskiej.

Dagmara cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Konieczna jest kosztowna rehabilitacja tej dziewczynki, dlatego m.in. mieszkańcy jej rodzinnej miejscowości wezmą udział w charytatywnym biegu, podczas którego zbierać będą środki na dalsze leczenie chorej. Dagmara jest mieszkanką Nowej Wsi koło Śmigla, tam rodzinne korzenie ma Jarosław Hampel, żużlowiec Fogo Unii – jeden z ambasadorów tej akcji. Jak mówi znakomity sportowiec, z powodu nadmiarów obowiązków nie może czynnie uczestniczyć w biegu, ale będzie trzymał kciuki za biegaczy.

Fot. Team Bieganie na Śniadanie/Facebook

Uczestnicy sztafety przebiegną ponad 830 kilometrów, po czym zdobędą najwyższy polski szczyt górski. W biegu weźmie udział 16 osób, którym towarzyszyć będzie pilotka, poruszająca się na rowerze. Na trasie będzie można zakupić okazjonalne kubki termiczne, wrzucać datki do specjalnych puszek oraz wesprzeć akcję na stronie siepomaga.pl/DagmaraJankowska. Ponadto za każdy przebiegnięty kilometr wpłacane będą środki od sponsorów.

Fot. Team Bieganie na Śniadanie/Facebook

Społecznicy pobiegną 24 godziny na dobę i zamierzają w poniedziałek (2 września) stanąć na szczycie Rysów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24