28.08.2019 14:50 49 NW

Kolejny nowoczesny autobus miejski już gotowy do drogi

Fot. TTM

W środę (28 sierpnia) poświęcony został kolejny autobus, który już jutro pojawi się m.in. na wejherowskich ulicach. Autobusy święcone są w Wejherowie od 22 lat w wierze, że będą bezpiecznie dowozić pasażerów. Pojazd pomieści 83 osoby, a jego koszt to ponad milion złotych. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta.

W czwartek (29 sierpnia) do eksploatacji wprowadzony zostanie kolejny autobus miejski. Motto kierowców „Bezpiecznie i na czas” mówi o tym, że choć czasem dochodzi do opóźnień, to zawsze pasażerowie bezpiecznie dowożeni są do celu. Jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort jazdy ma zagwarantować nowy autobus marki Solaris.

Autobus rożni się od poprzednich technicznymi aspektami, które mają znaczenie dla pasażerów, jak i również istotne są dla kierowców. Nowy pojazd ma chociażby wydajniejszą klimatyzację, która w obliczu lata szczególnie jest potrzebna. Ponadto autobus zużywa mniej energii, a systemy elektroniczne, które posiada umożliwiają bezproblemowy zakup biletów – mówi Czesław Kornel, prezes MZK Wejherowo.

Fot. TTM

Fot. TTM

To, co jeszcze odróżnia nowy nabytek od poprzednich, to design w środku i na zewnątrz. Łatwiej i wygodniej podróżować będzie nie tylko podróżnym, ale i kierowcom, którzy szczególnie cieszą się, że ów autobus będą mogli prowadzić.

Czekaliśmy już prawie trzy lata na nowy autobus. Jest to przede wszystkim wygoda, komfort, wydajniejsza jest klimatyzacja, i fotel jest bardzo wygodny. Przód autobusu jest bardziej okrągły, dzięki czemu w porze jesiennej nie będzie brudził lusterek oraz szyb. Są szyberdachy, które można otworzyć szerzej od pozostałych – powiedział Sebastian Budzisz, kierowca autobusu miejskiego.

Z autobusu bez problemu skorzysta także każda osoba niepełnosprawna, do której potrzeb pojazd został przystosowany. Na bezpieczeństwo wpływ będzie miał także zamontowany monitoring.

Fot. TTM

Na uroczystości poświęcenia autobusu pojawił się także kierowca, który niedawno uratował swoich pasażerów na przejeździe kolejowym w Wejherowie. O zdarzeniu tym pisaliśmy tutaj.

Jeśli chodzi o wypadek, to był to tylko jeden dzień. Kolejnego normalnie wróciłem do pracy. Dziś bardzo miło zaskoczyły mnie władze miasta, pokazując, że widzą nasz, kierowców, trud i to, że jesteśmy dla pasażerów i zawsze staramy się dbać o ich bezpieczeństwo – mówi p. Zbigniew.

Fot. TTM

Nowy pojazd kursować będzie w Wejherowie, gminie Wejherowo, gminie Luzino, Redzie i Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24