23.08.2019 14:30 52 mike

PiS oficjalnie zainaugurowało kampanię wyborczą w Wejherowie

Fot. TTM

„Dobry czas dla Polski” – to oficjalne hasło Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W piątek (23 sierpnia), w samo południe, przedstawiciele rządzącej partii spotkali się na placu Jakuba Wejhera z mieszkańcami Wejherowa, oficjalnie inaugurując kampanię wyborczą.

W trakcie piątkowego spotkania na placu Jakuba Wejhera mieszkańcy miasta mogli się spotkać m.in. z kandydatami na parlamentarzystów z list PiS, z Okręgu Gdyńsko-Słupskiego: Dorotą Arciszewską-Mielewczyk, Januszem Śniadkiem, Kazimierzem Klawitterem czy Marcinem Drewą. Na spotkaniu był też obecny Ryszard Zarucki, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Dzisiaj przedstawiliśmy naszą wspólną drużynę i sposób reprezentacji kandydatów do sejmu oraz kandydata do senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy wspieramy naszą kandydatkę, obecną poseł Dorotę Arciszewską-Mielewczyk, podobnie jak całą biało-czerwoną drużynę. Wierzymy, że 13 października osiągniemy oczekiwane zwycięstwo – zaznaczył Tomir Ponka, radny PiS z Wejherowa.

Spotkanie w Wejherowie zbiegło się z oficjalnym początkiem kampanii wyborczej i zbierania podpisów oraz prezentacją billboardu wyborczego i kandydatów.

Prawo i Sprawiedliwość wsłuchuje się w głosy ludzi. Takie właśnie spotkania temu służą. Dlatego też nasza inauguracja w Wejherowie, duchowej stolicy Kaszub, jest bardzo ważna. Możemy zaprezentować swój program, ale również słuchać mieszkańców. Dzisiaj poszczególni kandydaci z list zaprezentowali swoje osoby. Wśród nich są zarówno posłowie, jak i samorządowcy. Dlatego tak ważne jest, aby w sejmie znajdowały się osoby będące pośrednikami z mieszkańcami, w samorządach, a sejmem – mówi Marcin Drewa, radny PiS w Wejherowie i kandydat na posła z list tej partii.

Mieszkańcy mogli po raz kolejny zapoznać się z „Piątką Morawieckiego”. Przedstawiono program Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, oraz zarys kontynuacji projektów, m.in. w zakresie spraw socjalnych i infrastrukturalnych.

Będę kontynuować swoją pracę, nie od dzisiaj bowiem jestem parlamentarzystką i często bywam w Wejherowie. Istotna jest współpraca z samorządami w zakresie wsparcia wszelkich inwestycji – zaznaczyła Dorota Arciszewska-Mielewczyk, poseł Sejmu RP i kandydat na senatora w nadchodzących wyborach.

Podkreślono też znaczenie kwestii światopoglądowych i etyczno-moralnych.

Kaszuby to Kalwaria i system wartości, które wyznajemy. To rodzina, spokój, podejście z mocnym kręgosłupem moralnym do życia. To wszystko jest mi bliskie – dodała Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Mieszkańcy pytali przedstawicieli rządzącej partii nie tylko o sprawy wielkiej wagi społecznej, jak dekomunizacja czy relacje polsko-niemieckie, ale i o bardziej przyziemne kwestie. Sporo emocji wywołała m.in. kwestia braku remontu wejherowskiego dworca kolejowego.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kolejne spotkanie Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano również na piątek (23 sierpnia), tym razem w puckim porcie jachtowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24