24.08.2019 08:33 2 Kwt/UM Gdynia

Będą zmiany w ruchu w Gdyni. Rusza Verva Street Racing

Źródło: Gdynia.pl

Verva Street Racing to największa motoryzacyjna impreza w Polsce, która odbędzie się 24 i 25 sierpnia w Gdyni. Podczas dziesiątej edycji wydarzenia, gwiazdy sportów motorowych będą jeździć, ścigać się, a nawet latać. To duże wydarzenie dla miasta i jego mieszkańców, z którym wiążą się jednak istotne zmiany w organizacji ruchu.

W wydarzeniu weźmie udział między innymi Robert Kubica. Nasz jedyny kierowca w F1 na torze ulicznym w Gdyni pokaże możliwości swojego bolidu. Kubica stanie do pokazowej jazdy razem z kolegą z teamu ROKiT Williams Racing George’m Russellem. Swoje umiejętności driftowe pokaże tu także Kuba Przygoński, aktualny mistrz Polski w driftcie.

To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że jesteśmy częścią tak wielkiego projektu, realizowanego z myślą o mieszkańcach i turystach w każdym wieku – mówi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

W związku z organizacją imprezy wystąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Aby ułatwić dojazd do Śródmieścia w dniach 24 i 25 sierpnia, zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów linii S i 160. Wykonywane będą także dodatkowe kursy na liniach 23, 24, 25 i 28, szczególnie w godzinach wieczornych w sobotę. Zwiększona zostaje liczba kursów obsługiwana pojazdami przegubowymi na liniach S, 24, 109, 128, 147, 150, 152, 160, 282 w sobotę i niedzielę.

Poza tym:

– w dniach 23–25 sierpnia (piątek–niedziela) nie będą obsługiwane przystanki „Park Rady Europy”, „Przystań Żeglugi” i „Sea Towers”;

– od godz. 23.00 w piątek 23 sierpnia do ok. godz. 20.00 w dniu 25 sierpnia (niedziela) zamknięte dla ruchu będzie skrzyżowanie ul. Świętojańskiej i 10 Lutego. W tym czasie zmienione zostają trasy linii: 20, 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 710, 723, F, N10, N20, N30, N40 i N94.

W czasie zamknięcia Skweru Kościuszki, 23 i 24 sierpnia trolejbusy linii 21 i 29 kursować będą bez zjazdu na Skwer Kościuszki.

W czasie zamknięcia skrzyżowaniu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego, wprowadzone zostają następujące zmiany tras:

Linie: 20, 25, 28 i 723

Trolejbusy ww. linii kursować będą bez wjazdu w ul. Świętojańską oraz plac Kaszubski. Z ul. 10 Lutego trolejbusy pojadą ul. Władysława IV i Jana z Kolna. Na trasie objazdu obowiązuje jedynie przystanek „I Urząd Skarbowy 01” przy ul. Władysława IV.

W kierunku Cisowy i Pustek Cisowskich trasa linii 25 i 28 prowadzić będzie z pętli „3 Maja – Hala” do przystanku bezpośrednio do przystanku „3 Maja 02” przy ul. 10 Lutego, przez ul. Władysława IV, Jana z Kolna, 3 Maja i 10 Lutego. Na trasie objazdu nie obowiązują przystanki pośrednie.

Linia 22

Ze względu na brak odpowiedniej liczby trolejbusów z napędem pomocniczym, w sobotę 24 sierpnia linia funkcjonować będzie na trasie „Cisowa SKM” – „Węzeł F. Cegielskiej”, w obu kierunkach z zajazdem na przystanek „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM”. W sobotę 24 sierpnia, linia 22 nie będzie obsługiwać ul. Świętojańskiej, placu Kaszubskiego, Jana z Kolna oraz Wójta Radtkego.

W niedzielę 25 sierpnia trolejbusy linii 22 kursować będą objazdem ul. Władysława IV, z pominięciem ul. Świętojańskiej i placu Kaszubskiego. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

– Wzgórze Św. Maksymiliana SKM (w kierunku Dworca Gł. PKP);

– Kilińskiego (w obu kierunkach);

– Armii Krajowej (w obu kierunkach);

– I Urząd Skarbowy (w kierunku Dworca Gł. PKP);

– Urząd Miasta – Władysława IV (w kierunku Cisowy).

Linie 21, 23, 24 i 29

Trolejbusy ww. linii kursować będą objazdem, w obu kierunkach ul. Władysława IV, z pominięciem ul. Świętojańskiej i placu Kaszubskiego. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

– Wzgórze Św. Maksymiliana SKM (w obu kierunkach);

– Kilińskiego (w obu kierunkach);

– Armii Krajowej (w obu kierunkach)

Oraz dodatkowo dla linii 23 i 24 przystanek „I Urząd Skarbowy 01” przy ul. Władysława IV (w kierunku Dworca Gł. PKP i Stoczni Gdynia).

Linia 710

Trolejbusy linii od strony Redłowa kursować będą objazdem, w obu kierunkach ul. Władysława IV, z pominięciem ul. Świętojańskiej. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

 • Wzgórze Św. Maksymiliana SKM;

 • Kilińskiego;

 • Armii Krajowej.

Trolejbusy linii 710 ze Stoczni Gdynia i Dworca Gł. PKP kursować będą z pominięciem placu Kaszubskiego i ul. Świętojańskiej, od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Hala” do przystanku „3 Maja” ul. Wójta Radtkego, 3 Maja i 10 Lutego.

Linia F

Autobusy linii F kursować będą z pominięciem przystanku „Plac Kaszubski – Świętojańska 01” (objazd prowadzić będzie ul. Władysława IV i Wójta Radtkego).

Linie nocne N10, N20, N30, N40 i N94

Ww. linie kursować będą objazdem, w obu kierunkach ul. Władysława IV, z pominięciem ul. Świętojańskiej i fragmentu ul. 10 Lutego. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki:

– Wzgórze Św. Maksymiliana SKM 01 (kierunku Dworca Gł. PKP);

– Kilińskiego (w obu kierunkach);

– Armii Krajowej (w obu kierunkach);

– Urząd Miasta – Władysława IV 02” (dla linii N20 w kierunku Witomina i Chwarzna).

W przypadku zatorów drogowych uniemożliwiających przejazd dla autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej, mogą zostać wprowadzone dodatkowe zmiany tras, w tym wyłącznie z obsługi Domu Marynarza (linie 128 i 282 skierowane zostaną do Węzła F. Cegielskiej), skierowanie trolejbusów linii 25 i 28 w ul. Dworcową i Wójta Radtkego (zamiast w ul. 10 Lutego) oraz skierowanie trolejbusów linii 21, 29 i 321 w ul. 3 Maja i Armii Krajowej, zamiast w ul. 10 Lutego.

Zmiany w organizacji ruchu:

1.skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. Żeromskiego i ul. Waszyngtona:

– od dnia 19.08 na skwerze Kościuszki rozpoczną się prace związane z montażem infrastruktury pokazów;

– w dniach 21-27.08 będzie zamknięty parking na al. Jana Pawła II, na wysokości Akwarium Gdyńskiego MIR;

– o północy z 22 na 23.08 skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego;

– łącznie ze skwerem Kościuszki dla ogólnego ruchu zostaną zamknięte: odcinek ul. Żeromskiego pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki oraz odcinek ul. Waszyngtona pomiędzy ul. Pułaskiego a skwerem Kościuszki;

– skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II zostaną otwarte w dniu 26.08 o godz. 8:00; prace związane z demontażem infrastruktury zawodów potrwają tam do 28.08.

 1. ul. Świętojańska i ul. 10 Lutego:

– w dniu 23.08 o godz. 23:00 zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Świętojańskiej - 10 Lutego - skwer Kościuszki;

– skrzyżowanie zostanie otwarte 25.08 o godz. 20:00;

– w związku z zamknięciem skrzyżowania na ul. 10 Lutego od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu z możliwością wjazdu przez ulice Starowiejską i Abrahama;

– w czasie zamknięcia skrzyżowania ulic 10 Lutego – Świętojańska – skwer Kościuszki z ruchu zostanie wyłączony również odcinek ul. Świętojańskiej pomiędzy ulicami Pułaskiego i Armii Krajowej oraz ul. Zygmuntowska.

 1. ul. Armii Krajowej, ul. Zawiszy Czarnego i Kamienna Góra:

– w dniach 19–27.08 będzie zamknięty parking przy plaży Śródmieście na ul. Zawiszy Czarnego;

– ul. Armii Krajowej na odcinku od placu Grunwaldzkiego do ul. Zawiszy Czarnego oraz ul. Zawiszy Czarnego od ul. Armii Krajowej do ul. Sędzickiego będą zamknięte w dniach pokazów: 24.08 w godzinach 6:00- 22:00 oraz 25.08 w godzinach 6:00 - 20:00

– w tych samych godzinach na odcinku ul. Armii Krajowej od placu Grunwaldzkiego do ul. Świętojańskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wjazdem od strony ulic Wybickiego i placu Grunwaldzkiego;

– w trakcie pokazów wjazd na ul. Sienkiewicza, Sędzickiego i Kasprowicza (odcinek od strony Teatru Muzycznego) będzie możliwy jedynie dla mieszkańców tych ulic oraz służb miejskich.

 1. bulwar Nadmorski, Skwer Arki Gdynia i ul. Prusa:

– o północy z 21 na 22.08 zostanie zamknięty parking przy bulwarze Nadmorskim (Skwer Arki Gdynia); parking będzie zamknięty do północy 26.08;

– w czasie zamknięcia parkingu przy bulwarze Nadmorskim na ul. Prusa będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy do ul. Ejsmonda;

– w tym samym czasie droga rowerowa przebiegająca wzdłuż bulwaru Nadmorskiego będzie pełniła funkcję ciągu pieszego.

 1. Parkingi:

– UWAGA: w rejonie Śródmieścia nie zostaną wyznaczone żadne dodatkowe parkingi;

– w związku z rozległym obszarem zajętym na potrzeby organizacji pokazów, liczba dostępnych miejsc postojowych w Śródmieściu będzie bardzo ograniczona;

– rekomenduje się kierowcom skorzystanie z parkingów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie Śródmieścia np.:

 • przy ul. Górskiego (parkingi pomiędzy Gdynia Arena a CH Riviera),

 • na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej,

 • na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa

 • przy ul. Polskiej.

Czas dojścia z tych parkingów do miejsca pokazów to ok. 25-30 min. Warto skorzystać z komunikacji publicznej.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24