22.08.2019 14:15 8 NW

Zbierali bukiet kwiatów – tym razem na Placu Jakuba Wejhera

Fot. SM Wejherowo

Niepoprawny romantyk, który niedawno udał się po bukiet róż do Parku Miejskiego, być może „zainspirował” kolejnych miłośników kwiatów. Mandat, który wtedy otrzymał mężczyzna, najwidoczniej nie przestraszył wandali.

W środę (21 sierpnia) w środku nocy dyżurny straży miejskiej zauważył kobietę i mężczyznę, którzy na romantyczny spacer wybrali się na plac Jakuba Wejhera. Ich wycieczka skończyła się jednak mandatem karnym, gdyż postanowili oni zebrać bukiet kwiatów z miejskich donic.

Roślinność w przestrzeni miejskiej, niestety, nie jest do dyspozycji mieszkańców. Przekonali się o tym już kolejni mieszkańcy Wejherowa. Para, która o 02:30 wybrała się na plac J. Wejhera, postanowiła zabrać ze sobą nieco kwiatów, z miejskich gazonów. Sprawa, choć wydaje się być zabawna i błaha, ze społecznego punktu widzenia jest bardzo istotna. Należy pamiętać, że kwiaty posadzone w przestrzeni publicznej są dobrem chronionym, które przyozdabiają place, ulice i domy. Nie od dziś wiadomo, że roślin tych nie wolno zrywać.

Fot. SM Wejherowo

Jak podkreśla wejherowska straż miejska, miasto chroni zieleń, kwiaty i krzewy w mieście przed dewastacją. A tego typu występki są karane mandatami. W związku z tym służby porządkowe apelują, by po bukiety kwiatów udawać się do kwiaciarni, nie na miejskie klomby czy do pobliskich parków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24