18.08.2019 10:30 0 raz

Teatralna młodzież opanowała Bieszkowice

Fot. UG Wejherowo

Na Kaszubach Północnych nie brakuje uzdolnionej młodzieży. I nie chodzi tym razem o zdolności plastyczne czy sportowe, ale te „wysokich lotów”. Młodzi aktorzy z gminy Wejherowo pokazali, jak tworzy się teatr.

W Filii nr 3 Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Bieszkowicach odbywały się bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, prowadzone w ramach programu Etno Polska 2019 „Legendy kaszubskie widziane oczami młodego pokolenia”.

Realizacja zajęć była możliwa dzięki pozyskaniu przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo dofinansowania w kwocie 35 tys. zł – poinformowali organizatorzy warsztatów.

Fot. UG Wejherowo

Jak opisują, uczestnicy kreatywnie spędzili czas, rozwijając swoje teatralne pasje. W ramach realizowanego programu zwiedzili także Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Fot. UG Wejherowo

Zwieńczeniem warsztatów było natomiast wystawienie spektakli, które można było obejrzeć 10 sierpnia podczas uroczystego zakończenia projektu w Bieszkowicach. Nad całością czuwali instruktorzy, którzy pomogli dzieciom przygotować przedstawienia.

Zgromadzona publiczność nagrodziła występy brawami, a uczestnicy projektu otrzymali upominki i podziękowania za swój aktywny udział w warsztatach – dodali urzędnicy z gminy Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24