15.08.2019 18:41 0 mike

W Rumi pamiętano o patronie miasta

Fot. Anna Grzymkowska

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest zarazem dniem św. Jana Bosko, patrona Rumi. Z tej okazji w mieście przygotowano okolicznościowe obchody połączone z festynem rekreacyjno-sportowym i programem artystycznym. Wśród zaproszonych gości był m.in. Andrzej Rybiński.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 11:00 uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie złożono kwiaty na mogiłach żołnierzy, na grobie Hipolita Roszczynialskiego oraz pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

Po godzinie 15:00 rozpoczął się rodzinny festyn na boisku „Salos”, na którym młodsi i starsi mieszkańcy miasta mogli spróbować swoich sił w zawodach sportowych. Na najmłodszych czekały dmuchańce oraz gry i zabawy. O wrażenia artystyczne wśród uczestników zadbał Andrzej Rybiński, który wystąpił przed rumską publicznością ze swoim recitalem.

Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska Fot. Anna Grzymkowska

Przypomnijmy – 27 stycznia br. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbyła się msza święta, której przewodniczył arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. W trakcie uroczystości oficjalnie ogłoszono dekret stolicy apostolskiej, która uznała świętego Jana Bosko patronem miasta.

Niezmiernie się cieszymy, że papież Franciszek, Stolica Apostolska, wydali stosowny dekret. Co roku będziemy czcili ten fakt. Promujmy dobro – Jan Bosko był naprawdę fantastycznym człowiekiem, którego warto naśladować – mówił wówczas Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Uroczystości na cześć świętego odbywają się w Rumi już od trzech lat. W 2016 roku został on obrany przez radę miejską patronem miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24