13.08.2019 10:40 0 NW

Tłumy na inauguracji rumskiego 'Kina letniego'

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W piątek i sobotę (9-10 sierpnia) odbyły się dwa pierwsze seanse filmowe w Rumi. Chętni mogli obejrzeć filmy pt. „Cudowny chłopak” oraz „Bohemian Rhapsody”. Obie projekcje cieszyły się sporym zainteresowaniem – pod dużym ekranem zebrały się setki osób. Podczas inauguracji wszystkim dopisywał dobry nastrój. Na widzów czekały popcorn, leżaki oraz koce, by w razie zimna nikt nie zrezygnował z oglądania.

W Parku Starowiejskim rozpoczął się sierpniowy cykl kina plenerowego. W miniony piątek o godzinie 20:45 rozpoczęła się projekcja pierwszego z ośmiu filmów. Historia opowiada o chłopcu urodzonym ze zdeformowaną twarzą, którego rodzice wysyłają po raz pierwszy do szkoły. Chłopak musi zmierzyć się ze swym strachem i udowodnić, że wygląd to nie wszystko. Natomiast w sobotę (10 sierpnia), o tej samej porze i w tym samym miejscu, znalazło się coś dla fanów zespołu Queen. Widzowie mieli okazję prześledzić muzyczną historię tej legendarnej grupy rockowej.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

O tym, jakie filmy wyświetlane będą w Rumi, decydowali jej mieszkańcy.

W Rumi prowadziliśmy taki system, że internauci, poprzez głosowanie na Facebooku, wybierali seanse, które znajdą się w repertuarze. To jest właśnie fajne, ponieważ zawsze staramy się, aby to przede wszystkim mieszkańcy mieli wpływ na to, co się dzieje w naszym mieście – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

W repertuarze znalazły się dramaty, jak i filmy animowane, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wyjątkowe jest to, że produkcje te większość osób już widziała, nierzadko nawet kilka razy. Jednak forma ich oglądania – na świeżym powietrzu, pod gwiazdami nadaje innego wymiaru. Obejrzenie filmu w innej przestrzeni niż codzienna – kino czy domowe zacisze – to przyjemna odmiana w czasie wakacji, dlatego cieszy się dość dużym zainteresowaniem.

Tegoroczna edycja kina letniego jest już trzecią, realizowaną w tej formie. Do końca sierpnia odbędzie się jeszcze sześć odsłon, z czego dwie (23 i 30 sierpnia) w Parku Żelewskiego.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Pełny harmonogram plenerowego kina w Rumi podawaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24